Lietuvos mokslo taryba siūlo tvirtinti penkias naujas nacionalines mokslo programas (5)

lietuvios-mokslo-tarybaLietuvos mokslo taryba pritarė naujų nacionalinių mokslo programų projektams. Vadovaudamasi NMP rengimo ir įgyvendinimo nuostatais bei aprašu, Taryba teikia Švietimo ir mokslo ministerijai tvirtinti penkias naujas nacionalines mokslo programas (NMP).

Naująsias NMP siūloma vykdyti 6-7 metus, pagal jas būtų finansuojami didelės apimties tarpdisciplininiai moksliniai tyrimai programoje nurodyta kryptimi, kuriant sąlygas spręsti ne tik Lietuvos, bet ir Europos visuomenei strategiškai svarbias problemas. Paskaičiuota, kad vienos NMP biudžetas, atsižvelgiant į tikslus ir uždavinius, būtų nuo 25 mln. litų iki 48 mln. litų.

„Skirdama pinigus tiksliniams tyrimams valstybė turi pasakyti, kokie aspektai visuomenei svarbūs, kokie reiškiniai reikalauja sutelkti mokslo potencialą artimiausioje ateityje“, – teigia Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Dainius H. Pauža.

Pagal Švietimo ir mokslo ministro patvirtintą naujų NMP sąrašą parengti šie NMP projektai: „Modernybė Lietuvoje“, „Gerovės visuomenė“, „Link ateities technologijų“, „Sveikas senėjimas“ ir „Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“. Juos rengė Tarybos sudarytos programų rengimo ir valdymo grupės. Iš viso gauti 46 pasiūlymai rengti NMP, juos teikti galėjo fiziniai ir juridiniai asmenys.

Projektuose numatyti būsimųjų NMP tikslai ir uždaviniai, pateikta esamos mokslinių tyrimų programų tematika būklės analizė, programos įgyvendinimo priemonės ir vykdymo terminai, laukiami rezultatai, jų panaudojimo galimybės ir vertinimo kriterijai, reikalingos lėšos, duomenys apie programų stebėsenos ir atskaitomybės mechanizmą.

Numatoma, jog mokslinius tyrimus pagal naujas NMP programas, jei jos bus patvirtintos, šalies mokslininkai vykdys 2015-2021 metais.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji ekspertinė institucija mokslo plėtros klausimais. Ji įgyvendina programinį konkursinį mokslo finansavimą, administruoja reikšmingiausias Lietuvos mokslo plėtros programas, nustato mokslinės veiklos vertinimo kriterijus. Taryba yra Europos mokslo fondo narė, taip pat atstovauja Lietuvos mokslui Europos Sąjungos institucijų darbo grupėse, kitų tarptautinių organizacijų veikloje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė