B. Jočiūnaitės knygoje romantiškos vizijos iš Vytauto Didžiojo gyvenimo (0)

Vytauto Didžiojo karūnavimas, Birutė Jočiūnaitė–Cvirkienė

Vytauto Didžiojo karūnavimas, Birutė Jočiūnaitė–Cvirkienė

Dailininkė Birutė Jočiūnaitė–Cvirkienė parengė ir išleido knygą–albumą „Žinomi, nežinomi Vytauto Didžiojo gyvenimo puslapiai“. Leidinyje skelbiami menininkės poetiniai tekstai, savito istorinio tyrimo pasakojimai, iliustracijos, shemos ir brėžiniai.

Vytauto Didžiojo ir kitų to meto Lietuvos valdovų gyvenimo aprašymai pagrįsti autorės vizionieriškomis įžvalgomis. Įdomiausi knygos puslapiai skirti Vytautui Didžiajam, Žalgirio mūšiui, Vytauto Didžiojo karūnacijos istorijai, jo palaidojimo vietos paieškoms. Autorė savo knygoje nurodo kur reikėtų ieškoti didžiojo Lietuvos valdovo kapo. B. Jočiūnaitė kartais save pavadina Reginčiaja – turinčia galią išvysti buvusus įvykius, išgirsti pasakojimus apie legendiniuose laikuose vykusias kovas, žygius, apie tuomet gyvenusius žmones.

Leidinys primena romantizmo laikų autorinius istorinius tyrimus įvairiose Europos šalyse, kurie vėliau įkvėpė tautų istorija domėtis ne vieną skaitytojų kartą. Tokio pobūdžio leidiniai, kurių autoriai naujai mato arba koreguoja nusistovėjusį istorinį diskursą viena ar
kita tema, šiuo metu vėl populiarūs daugelyje šalių. Ar tai – naujasis romantizmas?

B. Jočiūnaitės–Cvirkienės albumas turėtų sudominti ne tik istorijos tyrėjus, bet ir bibliofilus, unikumų kolekcionierius, meninkus.

Albumo tiražas 500 vienetų, jį įsigyti galima tik pas autorę. Norinys susisiekti su autore gali jai paskambinti telefonu +37069939631,  arba parašyti elektroninį laišką šiais adresais: birute.cvirkiene@gmail.com, kitas – karolis.cvirka@gmail.com

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė