Vilniuje vyks kasmetinis Lietuvos ambasadorių suvažiavimas (0)

urmVilniuje liepos 16-18 dienomis rengiamas kasmetinis Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavimas, kurio metu vyks susitikimai su šalies vadovybe, bus diskutuojama apie tarptautinės saugumo situacijos poveikį diplomatinei tarnybai, bendradarbiavimą su verslu ir viešosios diplomatijos vaidmenį.

Pirmąją susitikimo dieną numatyti ambasadorių susitikimai su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite, Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir Vyriausybės nariais.

Vėliau diplomatai rinksis Užsienio reikalų ministerijoje, kur metinį pranešimą skaitys užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vyks diskusija „Besikeičiančios tarptautinės saugumo architektūros poveikis ir iššūkiai diplomatinei tarnybai“.

Liepos 17 d. vyks diskusija „Rytų partnerystė – plėtros negalima sustabdyti“, kurioje kalbės ES plėtros ir Europos kaimynystės politikos komisaras Štefanas Fulė (Štefan Füle).

Vėliau rengiama ekonominei diplomatijai skirta sesija, kurios metu bus aptarti laimėjimai ir iššūkiai Lietuvos energetikos ir transporto sektoriuose, galimybės skatinti eksportą bei investicijas, tarptautinių procesų įtaka Lietuvos investiciniam patrauklumui. Diskusijoje kalbės energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Sesijoje bus apžvelgtas ir jau metus veikiančios Ekonominės diplomatijos tarybos darbas. Numatoma, kad šioje susitikimo dalyje dalyvaus Lietuvos ūkio ministras Evaldas Gustas.

Viešajai diplomatijai skirtoje sesijoje bus aptarta diplomatinės tarnybos komunikacijos strategija, socialinės žiniasklaidos vaidmuo, kultūrinė diplomatija, pasirengimas artėjančiam diplomatinės tarnybos 100-mečiui. Patirtimi su Lietuvos diplomatais dalysis kolegos iš JAV ir Švedijos.

Tą pačią dieną URM bus atidaryta paroda apie Lietuvos veiklą Tautų Lygoje 1920-1939 metais.

Liepos 18 d. ambasadoriai susitiks su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, Seimo Užsienio reikalų, Europos reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų nariais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė