A. Butkevičius iš naujo paskirtas premjeru (1)

A.Butkevičius, lrs.lt nuotr.

A.Butkevičius, lrs.lt nuotr.

Liepos 15 d. Seimas pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės Seimui pateiktai Algirdo Butkevičiaus kandidatūrai į premjero pareigas. 88 Seimo nariams balsavus „už”, 36 – „prieš“ ir 7 susilaikius A. Butkevičius iš naujo paskirtas premjeru.

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė plenariniame posėdyje pristatydama dekretą, kuriuo Seimui pateikė svarstyti A. Butkevičiaus kandidatūrą į Ministro Pirmininko pareigas sakė:

„Algirdo Butkevičiaus vadovaujamam Ministrų kabinetui teko istorinė galimybė pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Tikėtina, ši Vyriausybė pasitiks eurą. Jai reikės tęsti pradėtus projektus, didinančius mūsų energetinį savarankiškumą. Taip pat turime išlaikyti ekonomikos augimo tempą, stabilumą, mažinti nedarbą ir socialinę atskirtį“.

Anot Respublikos Prezidentės, kiekviename sektoriuje yra aktualių problemų ir klausimų, kuriems reikalingos sutelktos pastangos ir kasdienis darbas, jei per likusius porą metų norima pateisinti visuomenei duotus pažadus ir atliepti žmonių lūkesčius. „Skaidrumas, moralinės atsakomybės principai negali būti paminami ir likti nuošalėje. Trečiame atkurtos ir nepriklausomos Lietuvos dešimtmetyje moralinės kartelės politikoje žemiau leisti nebegalime. Politinės brandos lygis turi tik augti ir sudaryti didesnes sąlygas visuomenei pasitikėti valdžios sprendimais. Todėl, teikdama Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą Seimui, tikiuosi ir linkiu, kad Vyriausybė pasinaudos galimybe atsinaujinti“, – pabrėžė D. Grybauskaitė.

Šiuo metu laikinai Ministro Pirmininko pareigas einantis A. Butkevičius akcentavo, kad šešioliktoji Vyriausybė pasiūlė kitą valstybės gerovės kūrimo kelią – mažinti perteklinius suvaržymus, remti darbo vietų kūrimą ir visokeriopai skatinti verslą bei investicijas, kad augtų žmonių pajamos, mažėtų skurdas ir socialinė atskirtis tarp didmiesčių ir regionų; ne diktuoti savo tvarką, o kartu su socialiniais partneriais rasti geriausius sprendimus.

Pasak jo, šio kelio, vedančio Lietuvą į ekonominio augimo lyderes Europos Sąjungoje, tvirtai bus laikomasi ir ateityje. „Šalyje stabiliai mažėja nedarbas, o vidutinis darbo užmokestis padidėjo net 6,2 proc. Ir tai didžiausias atlyginimų augimas per pastaruosius penkerius metus. Tačiau Lietuva taps tikrai stipri, kai atsigaus jos regionai, kai į juos norės sugrįžti per sunkmetį išvykusieji. Todėl ir toliau mūsų dėmesio centras bus regionai – jiems skirsime milijardines investicijas“, – tvirtino kandidatas į Ministro Pirmininko pareigas.

A. Butkevičiaus tvirtinimu, šešioliktoji Vyriausybė priėmė iššūkį mažinti rekordinių aukštumų energetikos kainas ir stiprinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę nuo monopolinio Rytų šaltinio. „Jau praėjusių metų pabaigoje priimti sprendimai leido sustabdyti elektros ir dujų kainų augimą. Atnaujintos derybos su Rusijos koncernu „Gazprom“ taip pat davė gerų rezultatų – nuo liepos 1 d. gamtinių dujų tarifai buitiniams vartotojams mažėja vidutiniškai 20 proc. Išpirkus iš „Gazprom“ ir Vokietijos bendrovės EON akcijų dalį, užtikrinome strateginių įmonių, transportuojančių ir parduodančių gamtines dujas, valstybės kontrolę. Toliau tęsime pastatų renovacijos pagal naują modelį, šilumos ūkio pertvarkos, biokuro ir kitas programas, kurios padės modernizuoti Lietuvos energetiką ir mažins kainas vartotojams“, – kalbėjo laikinasis Vyriausybės vadovas.

Kaip tvirtino kandidatas į Ministrus Pirmininkus, socialinėje srityje ne tik laikomasi įsipareigojimo kompensuoti buvusios Vyriausybės nusavintas pensijas, bet nuo kitų metų planuojama pradėti jas didinti. „Papildomas biudžeto lėšas panaudosime ir mažiausiai uždirbančių algų kėlimui. Tiems, kurie neturi ar nesugeba surasti darbo, Užimtumo programa numato įvairias įdarbinimo, grįžimo į darbo rinką formas. Kuriame pensijų sistemą, kuri mažins politinio įsikišimo rizikas, numatys objektyvų vertės palaikymo mechanizmą. Darbo santykius reglamentuojantis darbo kodeksas užtikrins kokybiškai naują socialinio saugumo ir santykių lankstumo balansą“, – sakė A. Butkevičius. Jis akcentavo, kad daugelyje sričių šešioliktoji Vyriausybė tik įpusėjo savo darbą.

Po kandidatūros pristatymo Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko kandidatūros“ projektas (Nr. XIIP-2014) bus svarstomas Seimo statuto nustatyta tvarka. Su kandidatu į Ministrus Pirmininkus numato susitikti dvi Seimo frakcijos: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ir Liberalų sąjūdžio frakcija. Kandidatūros tvirtinimas numatomas šiandien, liepos 15 d. apie 12 val.

Kaip numato įstatymai, išrinkus Prezidentą, Vyriausybė turi grąžinti įgaliojimus Prezidentui tą dieną, kai šis pradeda eiti pareigas. Pagal Konstituciją Vyriausybės vadovą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė