Ž.K. Junkeris pasisakė prieš skalūninių dujų išgavimo technologiją (1)

Žanas Klodas Junkeris | wikipedia.org nuotr.

Žanas Klodas Junkeris | wikipedia.org nuotr.

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) balsuos dėl naujo Europos Komisijos pirmininko paskyrimo. Jo darbas ir pozicija turės nemažai įtakos Europos politinei krypčiai. Greičiausiai ateityje daugiau skepsio bus susilaukiama ir skalūnų dujų išgavimui Europoje. Tai rodo kandidato į EK pirmininkus Žano-Klodo Junkerio (Jean-Claude Juncker) nuomonė, kuri buvo išsakyta jam lankantis Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso frakcijoje.

„Kas dėl skalūnų dujų, aš turiu pasakyti, tai asmeninė nuomonė, kad aš esu prieš tai. Prieš, nes aš neturiu supratimo apie ilgalaikes šių naujų technologijų naudojimo pasekmes. Aš esu už didesnį investavimą į tyrimus susijusius su skalūnų ardymo technologija, kad mes galėtume išvengti jau žinomų negatyvių pasekmių. Aš nežadu atiduoti savo balso už šią technologiją, nes turiu galvoti apie pasekmes. Aš nežinau kokios jos bus“, – atsakydamas į Danijos parlamentarės Margaritos Euken  (Margrete Auken) užduotą klausimą atsakė Ž.K. Junkeris.

Kandidatas į Europos Komisijos pirmininkus taip pat pabrėžė, kad tai yra jo asmeninė nuomonė, nes energijos šaltinių pasirinkimas yra nacionalinė šalių kompetencija.

„Reikia pabrėžti, kad tai pakankamai gera žinia visos Europos gyventojams. Nepaisant to, kad Komisijoje ir iki šiol buvo skirtingų nuomonių, vis dėlto dominavo už skalūnus pasisakantys balsai. Dėl to šiai Komisijai nepavyko priimti esminių teisės aktų, kurie ribotų nesaugios technologijos naudojimą Europoje“, – sakė susitikime su Ž.L. Junkeriu dalyvavęs Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

Pasak B. Ropės, žalieji tikisi, kad naujoji Komisija labiau atsižvelgs į Europos piliečių reiškiamą susirūpinimą ir imsis detaliai tirti šios technologijos pasekmes. Tačiau kol kas apie teisės aktus nedrįstama kalbėti.

„Komisija yra labai demokratinė institucija ir ten vyksta debatai. Aš nežinau ar tai inicijuosiu. Visose šiose srityje aš stengiuosi būti atsargus, net jei atrodau senamadiškas. Aš nenoriu skatinti naujų technologijų naudojimą, jei nežinau kur jos mus nuves. Mes turime būti labai atsargūs ir turėti atsargumo priemones, kuriomis galėtume išvengti rizikos“, – į Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso frakcijos pirmininkės Rebekos Harms (Rebecca Harms) klausimą dėl griežtesnio reglamentavimo atsakė  Ž.K. Junkeris.

Europos Parlamento nario Bronio Ropės nuomone, aplinkos išsaugojimas turėtų būti esminis prioritetas galvojant apie naujų technologijų panaudojimą. Tuo tarpu ekonominiai motyvai, teisinimasis krize ir lėšų trūkumu nepaneigia fakto, kad užteršus aplinką, pasekmių pašalinimas kainuos žymiai daugiau nei galima trumpalaikė nauda.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė