Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovai lankėsi Karaliaučiuje (7)

Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovai lankėsi Karaliaučiuje | R.Senapėdžio nuotr.

Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovai lankėsi Karaliaučiuje | R.Senapėdžio nuotr.

Liepos 10-11 d. Karaliaučiaus (Kaliningrado) srityje viešėjo Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Danguolė Navickienė, valdybos nariai iš Šveicarijos bei Vokietijos ir Ukrainos, Ispanijos bei Kolumbijos lietuvių bendruomenių lyderiai. Delegaciją lydėjo Užsienio reikalų ministerijos patarėjas Vaclovas Stankevičius.

Vizitas prasidėjo Krante (dabar Zelenogradskas), kur buvo padėta gėlių prie atminimo lentos lietuvių kalbai nusipelniusiems Mažosios Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjams Fridrychui ir Aleksandrui Kuršaičiams.

Lietuvos generaliniame konsulate Kaliningrade svečius dainomis pasveikino Karaliaučiaus lietuvių vyrų ir moterų ansambliai „Penkee vaikee“ ir „Gabija“ (vadovas Algirdas Karmilavičius), įvyko šiltas susitikmas su Karaliaučiaus Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugijos nariais (pirmininkė Nida Lukoševičienė), aptartos problemos ir ateities planai.

Sveikindamas garbius svečius, l. e. generalinio konsulo pareigas Vytautas Umbrasas pabrėžė šio vizito svarbą Karaliaučiaus lietuvių bendruomenei, pristatė konsulato veiklą remiant L. Rėzos draugijos iniciatyvas. Visi kalbėjusieji pabrėžė norą ir būtinumą bendrauti bei stiprinti tarpusavio ryšius. Diskusijos dalyvių nuomone, leidinys „Pasaulio lietuvis“ galėtų tapti galinga jungiamąja grandimi, jeigu bendruomenės aktyviau teiktų informaciją apie savo veiklą. Bendra daina susitikimo pabaigoje leido visiems pasijusti vienos didelės šeimos nariais.

Svečiai taip pat pagerbė Liudviko Rėzos atminimą aplankydami jo paminklą Karaliaučiuje, užsuko į K. Donelaičio gimtinę Lazdynėliuose, prie paminklo K. Donelaičiui Gumbynėje (dabar Gusevas) ir susipažino su K. Donelaičio gyvenimu ir kūryba memorialiniame muziejuje Tolminkiemyje, padėjo gėlių ant poeto kapo bažnyčios kriptoje.

Istorines vietas aplankę delegacijos nariai žadėjo grįžę skleisti žinią savo šalyse apie K. Donelaičio jubiliejų.

Kategorijos: Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė