D. Grybauskaitė: Naujoji kadencija, be jokios abejonės, bus jau kitokia (video) (3)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Peleckio nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Peleckio nuotr.

Liepos 14 d. surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apžvelgė svarbiausius savo antrosios kadencijos darbus ir prioritetus, kuriems ketina skirti didžiausią dėmesį – tai socialinis, valstybės, energetinio saugumo užtikrinimas, kova su korupcija, ekonominis augimas ir informacinis saugumas.

„Pirmąją kadenciją vadinu krizės suvaldymo ir ekonominės stabilizacijos laikotarpiu. Ši, naujoji kadencija, be jokios abejonės, bus jau kitokia ir labai tikiuosi, kad visi kartu ją galėsime skirti būtent mūsų socialinei žmonių gerovei ir gyvenimo kokybei tvirtinti, regionų gyvybingumui skatinti, valstybės tarnybai skaidrinti, ekonominiam ryšiams su mūsų kaimynais ir šalies apginamumui stiprinti. Tai yra tos realijos, kurias diktuoja pats gyvenimas ir, be jokios abejonės, turėsime į jas deramai reaguoti“, – spaudos konferencijoje sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, atsigaunant ekonomikai būtina užtikrinti socialinį žmonių saugumą – tai ir darbo vietos, ir orus pragyvenimas. Todėl būtina didinti pajamas tiems, kurie uždirba mažiausiai, taip pat kelti mažiausias išmokas, mažinti socialinę atskirtį. Užimtumas išlieka svarbia problema. Ypač jaunimo nedarbui būtina skirti didesnį dėmesį. Socialinio saugumo, darbo vietų užtikrinimas yra tas pagrindas, kuris sumažins emigraciją ir paskatins žmones grįžti į Lietuvą.

Prezidentė taip pat pabrėžė valstybės saugumo ir ypač karinio apginamumo stiprinimą. Bendradarbiavimas su sąjungininkais yra viena iš tų garantijų, kurios būtinos, kad užtikrintume savo regiono saugumą, tačiau svarbu ir patiems stiprinti savo gynybą. Prezidentė šiandien pasirašė įstatymo pataisas dėl papildomo finansavimo krašto apsaugos sistemai. Jau šiemet papildomi 130 milijonų litų bus skirta gynybai.

„Mūsų sąjungininkai mums padės ir mūsų apginamumo planai bus priimti ir koreguoti NATO viršūnių susitikime jau šį rudenį. Baltijos šalių, Lenkijos ir Baltijos jūros regiono apginamumas bus įtrauktas kaip vienas iš prioritetų taip pat ir naujoje NATO strategijoje, ir mūsų gynybos planuose“, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, būtina toliau užtikrinti energetinį saugumą ir savarankiškumą, strateginių projektų tęstinumą – tai suskystintų dujų terminalas, elektros jungtis su Švedija, elektros ir dujų tinklų jungtys su Lenkija. Šie projektai Lietuvai yra gyvybišai svarbūs ir juos reikės įgyvendinti tiek šiai, tiek kitoms Vyriausybėms.

„Lietuvos žmonėms turime užtikrinti energijos kainų mažėjimą, kad šilumos kainų spurtas nesikartotų. Tai ne tik ekonominės gerovės, bet ir valstybės energetinio saugumo klausimas“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė kaip vieną iš svarbiausių savo prioritetų nurodė tolesnę kovą su korupcija ir skaidrumo didinimą valstybės tarnyboje. Pasak Prezidentės, ypač didelį dėmesį reikia skirti stambiai korupcijai, kuri pasireiškia tiek grobstant arba mėginant grobstyti europinius pinigus, tiek per viešuosius pirkimus, tiek per politinę korupciją, tiek per politinį nepotizmą.

„Korupcija yra ta problema, kuri stabdo bet kurios tautos vystymąsi, apiplėšinėja žmones. Korupcija koncentruoja pinigus atskirų grupuočių ir interesų kišenėse ir, be jokios abejonės, kenkia valstybės augimui ir žmonių gerovės užtikrinimui”, – kalbėjo Prezidentė.

Prezidentė akcentavo, jog būtina toliau siekti ekonominio augimo ir tinkamai pasiruošti euro įvedimui. Todėl Vyriausybės užduotis – ne tik užtikrinti sklandų perėjimą prie naujos valiutos, bet ir užkirsti kelią dirbtiniam kainų šuoliui. Taip pat viena iš pagrindinių užduočių – žmonių gyvenimo lygio kėlimas mažesniuose miestuose ir kaimuose, investicijų pritraukimas į regionus. Užsienio politikoje taip pat būtina ginti ir stiprinti ekonominius Lietuvos interesus, bendradarbiauti ir prekiauti su tomis šalimis, kur naudingiausia Lietuvai ir nėra politinės rizikos.

Kaip vieną iš prioritetų Prezidentė pabrėžė informacinį ir kibernetinį saugumą. Tai ypač svarbu susiduriant su prieš Lietuvą nukreipta propaganda ir mėginimais investuoti į tai, kad Lietuva ir lietuvis nustotų didžiuotis valstybe, taptų nepilietiškas.

„Turime gyventi ir džiaugtis savo šalimi, elgtis taip, kad būtų dėl ko didžiuotis ir kad niekas negalėtų mūsų menkinti. Per šį penkmetį taip pat ruošiamės ir mūsų valstybės šimtmečio minėjimui ir bus dar daug gražių progų, kur galėsime prisiminti savo istoriją, nueitą kelią ir pasakyti, jog didžiuojamės, kad esame lietuviai, esame Lietuvoje ir kad mūsų valstybė yra gerbiama”, – sakė Prezidentė.

Nuotraukos – P. Peleckis

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė