Vilniuje vyks „Vasaros literatūros seminarai“ (0)

lrkm.lt nuotr.

lrkm.lt nuotr.

Liepos 14-26 dienomis Lietuvoje jau penktą kartą vyks didžiausia pasaulyje nepriklausoma tarptautinė kūrybinio rašymo programa. Jos metu vyksiantys seminarai bei renginiai suburs rašytojus, menininkus, akademinkus bei studentus iš viso pasaulio.

„Vasaros literatūros seminarai“ („Summer Literary Seminars“, SLS) – unikali ir novatoriška nuo 1998 metų veikianti programa, įsikūrusi trijuose žemynuose: Šiaurės Amerikoje (Kanadoje), Afrikoje (Kenijoje) bei Europoje (Rusijoje ir Lietuvoje).Vilniuje dvi savaites viešėsiančių Seminarų metu Šiaurės Amerikos ir Europos rašytojams dalyvaus profesionaliose prozos, poezijos ir negrožinės literatūros kūrybinio rašymo dirbtuvėse, fotografijos ir istorijos paskaitose. Paskaitas, dirbtuves bei seminarus ves žymūs JAV ir Kanados rašytojai. Šiais metais Seminarai dovanoja ypatingą dovaną pradedantiems Lietuvos rašytojams, kurie kūrybinio rašymo paslapčių mokysis paraleliai vyksiančiose rašytojos Dalios Staponkutės ir poetės Ilzės Butkutės dirbtuvėse. Renginio metu vakarais viešai auditorijai seminarų dėstytojai bei dalyviai rengs savo kūrybos skaitymus, diskusijas, įtrauksiančias platesnį Lietuvos menininkų ratą.

Vieni iš programos akcentų yra rašytojo, žurnalisto ir literatūros tyrinėtojo Menachemo Kaiserio vedami seminarai „Žydų Lietuva“, supažinsiantys užsienio rašytojus su Lietuvos žydų kultūra kaip esmine dinamika Lietuvos identitetui bei rašytojo Laimono Briedžio programa „Rašymas Vilniuje“, kurios metu bus tyrinėjama Vilniaus kaip kūrybinio epicentro Lietuvoje kultūrinė geografija. Tarptautinį pripažinimą pelnę fotografai Andrius Mikšys ir Gregorijus Talas ruošia savo fotografijos pristatymą.

Į Vilnių atvyksiančių svečių tarpe taip pat yra Stanforde dėstanti rašytoja Moli Antopol (Molly Antopol), trumpų istorijų rinkinio „AntiAmerikiečiai“ („The UnAmericans“) autorė, NewYorker.com literatūros redaktorė Saša Veis (Sasha Weiss), prozininkas Džef Parker (Jeff Parker), tarptautinei „Man Booker“ premijai nominuotas negrožinės literatūros kūrėjas Džosefas Novakovičius (Josip Novakovich) ir kt.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė