Parodos „Sapnuoju Lietuvą“ pristatymas Kaune (0)

R.AugūnoFotoSapnuojuLietuvąLiepos 17 d. 17 val. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje (Vytauto 21, Garliava) atidaroma fotomenininko Romualdo Kęstučio Augūno fotografijų paroda „Sapnuoju Lietuvą“.

Fotografas Romualdas Kęstutis Augūnas fotografijos mėgėjams ir profesionalams iki šiol buvo daugiau žinomas kaip kalnų fotografas, jo kaip alpinisto karjera prasidėjo dar 1958 metais. Į Kaukazo bei Pamyro viršukalnes R. K. Augūnas kopė su fotoaparatu. Taip pat fotografas yra išgarsėjęs savo kelionių fotografijų ciklais.Parodoje „Sapnuoju Lietuvą“ autorius eksponuoja ne kalnų ar egzotiškų kelionių ciklus, o archyvinius istorinius darbus, aprėpiančius 1960- 2010 metų laikotarpį. Nuotraukose atskleidžiama lietuviškojo kaimo ir miesto kasdienybė, gamtos ciklo ir žmogaus gyvenimo nuolatinio rato įvairovė.

Romualdas Kęstutis Augūnas fotografuoti pradėjo 1958 m. pirmą kartą išvykus į kalnus. 1969 m. Vilniaus profsąjungų kultūros rūmuose surengė pirmąją savo darbų parodą. Nuo 1970 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Nuo 1997 m. Tarptautinės meninės fotografijos federacijos menininkas fotografas. 2005 m. suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas. Nuo 2008 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys.

Vienas pirmųjų Lietuvos alpinistų. 1958 m. kartu su Lietuvos komanda įkopė į Elbrusą. 1964 m. vadovavo Lietuvos alpinistų komandai, kuri įkopė į 6080 m aukščio Pamyro viršukalnę (Tadžikija) ir pavadino ją Lietuvos viršūnės vardu. Taip pat dalyvavo kopiant į Čiurlionio viršūnę ir Donelaičio viršūnę, 1969 m. įveikė Žalgirio viršūnę. 1979 m. Tian Šanio kalnuose pavadino viršūnę Nemuno viršūnės vardu. Alpinizmo instruktorius. Daugelio straipsnių apie alpinizmą autorius.

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė