Maskvoje mirė disidentė Valerija Novodvorskaja (video) (0)

Valerija Novodvorskaja | wikipedia.org nuotr.

Valerija Novodvorskaja | wikipedia.org nuotr.

Liepos 12 d. 19:05 val. Maskvoje eidama 65-uosius metus mirė garsi visuomenės veikėja, žmogaus teisių gynėja ir disidentė, nepriklausoma žurnalistė, partijos „Demokratinė sąjunga“ („Demokratičeskij sojuz) įkūrėja. Valerija Novodvorskaja.

Lifenews.ru pranešė, kad ji mirė nuo infekcinio-toksinio šoko. Liepos 11 d. ji buvo paguldyta į Maskvos 13-osios klinikinės ligoninės reanimacijos skyrių. Į ligoninę ji buvo atvežta dėl aukštos temperatūros ir stipraus skausmo kairėje kojoje. Jai buvo nustatytas išplitęs pūlinys, vadinamoji flegmona. Pasak Valerijos artimųjų jau prieš pusmetį sužeistą koją ji bandė gydytis pati ir daktarus nesikreipė, tad Ligoninėje V. Novodvorskaja buvo skubiai operuota, tačiau, kaip manoma įvyko kraujo užkrėtimas.

V. Novodvorskaja gimė 1950 m. gegužės 17 d. Baltarusijoje, Baranovičiuose, vėliau gyventi persikėlė į Maskvą. Savo disidentės veiklą V. Novodvorskajapradėjo 1969-aisiais platindama lankstinukus, kritikuojančius sovietų įsiveržimą į Čekoslovakiją. 1970-aisiais disidentė buvo suimta KGB ir priverstinai išsiųsta gydytis į Kazanės psichiatrinę ligoninę. 1972-aisiais išėjusi iš ligoninės ji tęsė disidentinę veiklą, dirbo pedagoge ir vertėja, bandė kurti pogrindinę partiją kovai su Sovietų Sąjungos Komunistų partija.

1978, 1985 ir 1986 m. V. Novorodskkąją buvo teisiama už disidentinę veiklą. Nuo 1987 iki 1991 metų V. Novodvorskaja Maskvoje rengė protesto akcijas prieš sovietų valdžią ir už tai net 17 kartų buvo sulaikyta.

V. Novodvorskaja nuosekliai kritikavo Rusijos imperialistinę politiką, specialiųjų tarnybų kišimąsi į politiką, pasisakė prieš  Bažnyčios ir valstybės politinę sąjungą Rusijoje. Ji taip pat buvo viena iš revoloiucinių permainų Ukrainoje entuziasčių, griežtai kritikavo V, Putino politiką Ukrainos atžvilgiu.

Iki pastarojo meto V. Novodvorskaja dirbo žurnalistikos srityje, užsiėmė švietėjiška veikla, spausdino savo straipsnius „Grani.ru“, žurnale „The New Times“.

Už Lietuvos interesų gynimą V. Novodvorskaja 2008 metais buvo apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino Riterio kryžiaus ordinu.

V. Novodvorskaja kreipiasi į Donbaso smogikus 2014 06 19 d.:

V. Novodvorskaja apie rusiškąjį imperializmą (Gruzija, 2010 m.):

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė