Ūkio ministras Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime diskutavo apie Lietuvos verslo išskirtinumą ir eksporto galimybes (1)

Pasaulio jaunimo susitikimas Prienuose | ukmin.lt nuotr.

Pasaulio jaunimo susitikimas Prienuose | ukmin.lt nuotr.

Liepos 11 d., ūkio ministras Evaldas Gustas dalyvavo Visuomenės harmonizavimo parke Prienų rajone vykstančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime ir diskusijoje „Eksportas: Lietuvos identitetas ir lietuviško verslo ypatumai“.

Per susitikimą diskutuota apie lietuvių tapatybę, atkreipiant dėmesį į tai, kad lietuviai yra vertinami už patikimumą, gaminamą kokybišką produkciją. Pranešimą skaičiusi asociacijos INFOBALT eksporto ir investicijų vadovė ir Omano Sultonato Garbės Konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė teigė, kad šalies verslininkams partnerių paieškai dažnai sutrukdo nepasitikėjimas savimi ir naujais verslo partneriais. Diskusijoje akcentuota, jog verslui kooperuojantis yra daug lengviau pasiekti ir įsitvirtinti naujose rinkose nei bandant tai padaryti po vieną.

„Daugeliui įmonių galimybė eksportuoti produkciją padeda ne tik išsilaikyti rinkoje, bet ir didinti gamybos ir prekybos apimtis bei kurti naujas darbo vietas. Siekiant didinti Lietuvos eksporto potencialą, svarbu plėsti šalies gamybos pajėgumus. Vienas iš šaltinių tam yra tiesioginės užsienio investicijos, tačiau turime skatinti būtent lietuviško kapitalo įmones investuoti ir plėsti savo gamybinius pajėgumus. Tik tolesnės investicijos į gamybos pajėgumus ir efektyvumą gali užtikrinti tvarią Lietuvos eksporto plėtrą“, – investicijų svarbą akcentavo E. Gustas.

Pasak ūkio ministro, prioritetas teikiamas lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų eksportui, sektoriams, kurie svarbūs Lietuvos ekonomikai, kurių pardavimų dalis ne Lietuvos rinkoje yra mažesnė ir kurių įmonės yra regionuose, taip pat paslaugų, galutinio vartojimo ir investicinių prekių eksportui.

Ūkio ministro teigimu, siekiant skatinti investicijas, svarbu daug dėmesio skirti investicinės aplinkos atitinkamoje srityje gerinimui, tinkamam ir efektyviam tikslinių subjektų informavimui apie Lietuvą kaip patrauklią investuoti valstybę, rinkos poreikius atitinkančios kvalifikuotos darbo jėgos parengimui, valstybės pagalbos subjektams, investuojantiems perspektyviausiose ir svarbiausiose verslo kryptyse Lietuvoje, teikimui.

Diskusijoje „Eksportas: Lietuvos identitetas ir lietuviško verslo ypatumai“ pranešimą skaitė asociacijos INFOBALT eksporto ir investicijų vadovė ir Omano Sultonato Garbės Konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė, diskusijoje dalyvavo bendrovės Klaipėdos konteinerių terminalo ir Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vadovas Vaidotas Šileika, UAB „Arginta-Engineering“ verslo plėtros direktorius Tomas Jaskelevičius, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys. Diskusiją moderavo ekonomistas Raimondas Kuodis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė