Geografijos studentė: „Jaučiuosi kaip žuvis vandenyje“ (0)

G.Avižinaitė | asmeninio archyvo nuotr.

G.Avižinaitė | asmeninio archyvo nuotr.

„Taip, jaučiuosi kaip žuvis vandenyje, studijuodama geografijos specialybę Lietuvos edukologijos universitete“, – patvirtina vilnietė Greta Avižinaitė ir sako savo ateitį siejanti su geografijos mokytojos darbu, o vienas iš pagrindinių jos tikslų yra grįžti dėstyti į savo mokyklą – Vilniaus Užupio gimnaziją.

Jau būdama dešimtoje klasėje Greta žinojo, kad ateityje nori būti geografijos mokytoja. „Tačiau man tikrai įtakos nepadarė buvusi mokytoja. Tiesiog pati labai domėjausi geografija, o pedagoginis darbas mane visada žavėjo. Esu iš tų žmonių, kurie gyvenimo keliu eina labai kryptingai, taigi nebuvo sunku nuspręsti, ką studijuosiu. Mano pasirinkimas buvo tik vienas – geografija LEU“, – sako G. Avižinaitė.

Labiausiai studentei mokykloje patiko mokytis geografijos, istorijos ir psichologijos dalykus. „Domėjausi visa aplinka, ypač gyvūnais, kurie visada mane labai domino. Tačiau Lietuvoje tuo metu neradau specialybės, kuri būtų taip konkrečiai susieta su gyvūnų mokslu, o visi Žemėje vykstantys procesai, kelionės, pasaulio gyventojai domino ir skatino daug skaityti, keliauti ir pamatyti“, – sako LEU studentė, kuri svajoja būti geografijos mokytoja. Papildomai mergina nori užsiimti savanoryste gyvūnų globos namuose. Dabar, deja, šiai veiklai ji neatranda laiko.

Greta tvirtina, jog pedagogo darbas yra svarbus dėl to, kad mokytojai suteikia žinių mūsų jaunajai Lietuvos kartai ir skatina būti gerus, dorus, tolerantiškus ir pilietiškus žmonėms. „Pedagogo darbas buvo, yra ir bus reikalingas, be galo atsakingas“, – sako būsima pedagogė.

Būsimieji geografai ir geografijos mokytojai Lietuvos edukologijos universitete studijuoja geografinės aplinkos pažinimo ypatumus, analizuoja gamtoje ir visuomenėje vykstančių procesų erdvinę sklaidą regioninėje ir globalinėje plotmėse, mokosi sudaryti ir analizuoti žemėlapius, pažinti ekosistemas ir įvertinti jose vykstančius procesus, mokosi perteikti įgytas geografines žinias, dirbdami bendrojo lavinimo mokyklose, gimnazijose, kolegijose. Įgytos žinios ir išugdytas integralus požiūris leidžia absolventams surasti vietą gyvenime ir sėkmingai kopti karjeros laiptais įvairiose srityse: gamtos apsaugos, teritorinio planavimo ir valdymo įstaigose, politinėse struktūrose, turizmo įmonėse, bendrojo lavinimo mokyklose, gimnazijose, kolegijose. Nemaža dalis absolventų sėkmingai dirba švietimo srityje, nes daugumą Lietuvos geografijos mokytojų sudaro LEU auklėtiniai. Studijuojant geografiją yra galimybė papildomai mokytis turizmo vadybos atšaką. Ją įvykdžius yra suteikiama turizmo vadybos kvalifikacija ir išduodamas kvalifikacinis pažymėjimas.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė