Antrajai kadencijai Seime prisiekė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotraukos, video) (5)

Prisiekia prezidentė | president.lt nuotr.

Prisiekia prezidentė | president.lt nuotr.

Šiandien, liepos 12 d., Seime įvykusiame iškilmingame Lietuvos Respublikos Seimo posėdyje prisiekė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prisiekusi D. Grybauskaitė įgijo visus Respublikos Prezidento įgaliojimus naujai penkerių metų kadencijai.

Prisiekusią Lietuvos šalies vadovę pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas. Invokaciją pasakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Sakydama sveikinimo žodį Seimo vadovė L.Graužinienė pažymėjo, kad Respublikos Prezidentė gavo išskirtinį mandatą, kuriame įrašytas Tautos apsisprendimas ir pasitikėjimas. „Tai didžiausias įvertinimas, kurio gali nusipelnyti politikas ir valstybės aukščiausios valdžios atstovas”, – kalbėjo L. Graužinienė.

Seimo vadovė akcentavo, kad visų valdžių darnus bendradarbiavimas yra svarbi sąlyga norint efektyviai spręsti mūsų valstybei ir visuomenei aktualius klausimus. „Politinė diskusija be nuomonių skirtumų neįmanoma, bet svarbiausia – surasti geriausius sprendimus Lietuvai. Šiandien Jūs, Ekscelencija, esate sukaupusi dar daugiau politinės patirties, turite puikią galimybę tęsti pradėtus darbus. Mūsų visų bendras siekis yra tai, kad būtų išgirstas kiekvienas žmogus, kad būtų apginta kiekvieno piliečio teisė, kad žmonės galėtų oriai kurti savo ir savo artimųjų gerovę“, – sveikindama prisiekusią Prezidentę teigė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Kaip savo kalboje teigė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, šešioliktajai Vyriausybei bendradarbiavimas su Respublikos Prezidentes buvo didelis iššūkis ir labai naudinga patirtis. „Svarbiausia yra tai, kad iš Jūsų sulaukėme paramos mūsų pradėtoms pertvarkoms ir nelengvuose ginčuose radome sutarimą Lietuvai ir jos žmonėms svarbiais klausimais. <…> Tęsiate vadovavimą Lietuvai esant didelei tarptautinei įtampai, labai neramiu laiku, kokio dar prieš kelerius metus negalėjome įsivaizduoti. Linkiu Jums didelės ištvermės ir sėkmės, nes Prezidento sėkmė yra visos Lietuvos laimėjimas. Vyriausybė kartu su Jumis yra pasirengusi dirbti kaip viena komanda Lietuvos žmonių labui“, – sveikindamas D. Grybauskaitę sakė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas Respublikos Prezidentei palinkėjo ir toliau sėkmingai darbuotis kuriant stiprią, šiuolaikišką Lietuvos valstybę, puoselėti jos autoritetą tarptautinėje bendruomenėje, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai ir Lietuvos žmonių gerovei, stiprinti žmogaus teisių ir teisinės valstybės pagrindus. „Ištvermės ir sėkmės Jums einant garbingas valstybės vadovo pareigas“, – sveikino šalies vadovės priesaiką priėmęs Konstitucinio Teismo vadovas.

Iškilmingo posėdžio pabaigoje inauguracinę kalbą sakydama D. Grybauskaitė pabrėžė, kad vadovavimą šaliai supranta kaip kasdieninį Lietuvos žmonių interesų gynimą visose srityse. „Mano tikslas – telkti sąžiningus, profesionalius ir atsakingus žmones bendram siekiui – Lietuvos stiprinimui. Visi kartu toliau ieškokime naujų kelių ir sprendimų Lietuvos žmonių gerovei užtikrinti“, – sakė šalies vadovė.

Ji tvirtino, kad ateinančių metų iššūkiai yra aiškūs. „Karinis, energetinis, informacinis valstybės saugumas – didžiausias mūsų visų rūpestis. Turime būti tinkamai pasirengę šalies gynybai, nes tik būdami laisvi ir saugūs galėsime kurti savo gerovės valstybę“, – akcentavo Respublikos Prezidentė.

Pasak Valstybės vadovės, ši kadencija taip pat bus skirta sprendimams, kurie pagerintų kiekvieno Lietuvos žmogaus gyvenimo kokybę ir sumažintų socialinę atskirtį. „Auganti ekonomika turi tapti darbo vietomis ir orų gyvenimą užtikrinančiomis pajamomis. Esame brandi visuomenė – pasirūpinkime tais, kam sunkiausia, kad nė vienas žmogus nebūtų paliktas likimo valiai. Per brangi sveikatos apsauga, mokslas, komunalinės paslaugos, šiluminis skurdas ir grobuoniškos energetinės kainos neturi varyti mūsų į neviltį. Nes išeitys yra. Mes jau jas atrandame ir turime tinkamai panaudoti“– teigė D. Grybauskaitė. Šalies vadovė taip pat akcentavo apie dar stipresnę kovą su korupcija, perkamu teisingumu ir neteisėtu žmonių persekiojimu.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija, A.Sartanavičiaus nuotraukos:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė