Tūkstančiai dalyvių savaitgalį patrauks į Naisių šventę Šiaulių rajone (1)

„Naisių vasara 2014“ | rengėjų nuotr.

„Naisių vasara 2014“ | rengėjų nuotr.

Liepos 12-13 dienomis Naisiuose (Šiaulių raj.) tęsis penktoji „Naisių vasaros“ šventė praėjusį praeitą savaitgaly Baltų diena. Tą kart šventės dalyviams buvo siūloma praeiti baltų amatų kelią – atlikti šešių amatininkų užduotis ir už tai gauti apdovanojimą. Daugiausia dėmesio susilaukė į šventę kartu su žirgais atvykę riteriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos bei Švedijos.

Penktus metus pamečiui rengiama „Naisių vasara“ pasižymi gausiomis pramogomis ir įdomiais renginiais. Ši šventė pasižymi ir tuo, kad šventės metu neprekiaujama svaigalais.Negali niekas jų nusipirkti ir miestelyje veikiančiose parduotuvėse. Palaikydamos šventės rengėjus parduotuvės svaigalais tuo metu neprekiauja.

Šventės rėmėjas blaivybės puoselėtojas, politikas, verslininkas bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pastebi, kad svaigalų šiame renginyje žmonės paprasčiausiai nereikia, nes ir taip žmonėms gera ir linksma.

Šventinis šeštadienis bus skirtas šeimoms ir ypač mamoms. Joms skirtoje programoje „Pasakyk savo mamai“ numatyti koncertai ir vaidinimai. Scenoje pasirodys Andrius Mamontovas, Veronika Povilionienė, Vaida Genytė ir kiti atlikėjai.

Laisvalaikio ir kūrybos stovykloje bus galima mokytis pasigaminti papuošalų, o su Beata Nicholson lauko kavinės erdvėje – maisto gamybos. Naisiuose vyks mugė, žemaitukų žirgų varžybos, netrūks parodų, staigmenų. Šeštadienio programą jau po vidurnakčio vainikuos „Perkūno sakmė“.

Šventės sumanytojas ir R. Karbauskis pastebi, kad žmonės nori ir moka linksmintis be svaigalų. Praėjusiais metais „Naisių festivalis“ sulaukė apie 20 tūks. žmonių. Manoma, kad ne mažiau svečių bus ir šių metų šventėje.

Šventės„Naisių vasara 2014” lankytojų ir dalyvių patogumui, kaip ir kasmet, veiks palapinių miestelis. Jame bus įrengti tualetai ir praustuvai. Lankytojai savo atsivežtas palapines galės statyti nurodytoje palapinių miestelio vietoje.

Liepos 13 d. 13 val. bus surengtas ir šventinis bėgimas Naisiai-Kryžių kalnas–Naisiai. Tai naujovė šiame festivalyje. Visų dalyvių lauks atminimo medaliai, o nugalėtojų – ypatingi apdovanojimai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė