Ar Seimas šiandien atvers kelią Lietuvos repolonizacijai? (tiesioginė transliacija) (13)

Piketas prie Seimo | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Piketas prie Seimo | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Liepos 10  d. Lietuvos Respublikos Seimas vėl imsis svarstyti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) desperatiškai brukamus Tautinių mažumų bei Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose. Šie klausimai įtraukti į Seimo ketvirtadienio darbotvarkę atitinkamai 12.30 ir 17.50 val.

Nuo 8.30 val. prie protestuodami prieš valdančiųjų ketinimus atverti kelią dvikalbystei Lietuvoje prie Seimo į protesto piketą rinkosi  „Vilnijos“ draugijos, Sausio 13 brolijos ir Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos atstovai.

Žiūrėkite Seimo posėdžio tiesioginę transliaciją ČIA.

Nepaisydama visuomeninių organizacijų, Lietuvos kūrybinių sąjungų, mokslininkų kreipimusi, nekreipdama dėmesio į daugiau kaip 50 tūkstančių piliečių parašų surinkusią peticiją, neatsižvelgdama net į Konstitucinio teismo išvadas bei Lietuvos prezidentės nuomonę valdančiosios koalicijos politinė taryba spaudžiama LLRA ir Lenkijos politikų iš visų jėgų toliau stumia Lietuvai ydingus įstatymo projektus. Šias įstatymais siekiama, kad Lietuvoje būtų įteisinta vardų ir pavardžių rašyba oficialiuose dokumentuose nelietuviškais rašmenimis. Tokiu būdu vietoje įrašo valstybine kalba kai kurių Lietuvos piliečių dokumentuose būtų įrašai lenkų ir kitų kalbų rašmenimis. Taip pat norima įteisinti lenkakalbių gausiau gyvenamose srityse oficialius užrašus lenkų kalba ir įtvirtinti lenkų kalbos statusą šiose teritorijose.

„Kaip žinia, Lietuva jau daugelį metų patiria milžinišką spaudimą iš Lenkijos pusės dėl tariamai mūsų šalyje persiakiojamos lenkų tautinės mažumos. Lenkijos Respublikos politikai pasitelkę Lietuvos lenkų rinkimų akcijos veikėjus jau seniai vykdo politikų užsakymu parengtą į Rytus nuo Lenkijos sienų esančių teritorijų vadinamą repolonizacijos strategiją“, – situaciją komentuoja Alkas.lt vyr redaktorius Jonas Vaiškūnas.

Pasak J.Vaiškūno ši Lenkijos Respublikos geopolitinė strategija yra nukreipta į po Sovietų sąjungos žlugimo  ir Europos sąjungos įsigalėjimo Lenkijos tiesioginei įtakai atsivėrusius „kresus“ tai yra „pakraščius“, –  taip lenkai vadina prieš II pasaulinį karą valdytas teritorijas Lietuvoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje.  Tačiau, pasak J.Vaiškūno, iš Lenkijos valdžios užsakymu XX a. paskutiniame dešimtmetyje parengtų lenkų sociologų geopolitinių studijų aiškėja, kad planuojama repolonizuoti ne tik vadinamus „kresus“, tačiau visas tarp Lenkijos bei atsitraukusios imperinės Rusijos įsiterpusias Lietuvos, Ukrainos bei Baltarusijos erdves.

„Skriaudžiamos lenkų tautinės mažumos stereotipo formavimas yra vienas iš minėtos strategijos žingsnių. Juo siekiama konsoliduoti ir sutelkti lenkakalbius Lietuvos piliečius į sąmoningą prolenkiškai nusistačiusią ir su Lenkijos valstybe save siejančia autonominę  grupę“, – sako J.Vaiškūnas.

Šiandien liepos 10 d. rytino posėdžio pradžioje Seimas neatsižvelgė į opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus prašymą pateiktą TS-LKD frakcijos vardu ir neišėmė iš darbotvarkės tautinių mažumų ir Vardų bei pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektų.

Balsavimo dėl šių klausimų išėmimo iš darbotvarkės rezultatai:

Už – 34
Prieš – 29
Susilaikė – 34

Įstatymo projekto svarstymą palaikė balsuodami prieš arba susilaikę šie Seimo nariai:

Andriukaitis Vytenis Povilas, Baltraitienė Virginija, Bartkevičius Kęstutis, Bastys Mindaugas, Birutis Šarūnas, Bradauskas Bronius, Daukšys Kęstutis, Dmitrijev Sergej, Dmitrijeva Larisa, Dumbrava Algimantas, Filipovičienė Vilija, Grybauskas Kazys, Jakavonis Gediminas, Jedinskij Zbignev, Jonyla Edmundas, Juodka Benediktas, Kamblevičius Vytautas, Komskis Kęstas, Kondrotas Jonas, Kravčionok Vanda, Kuodytė Dalia, Kvetkovskij Juzef, Leiputė Orinta, Lydeka Arminas, Mackevič Michal, Markauskas Raimundas, Mazuronis Andrius, Miškinienė Kristina, Mitrulevičius Albinas, Mockus Arvydas, Monkauskaitė Alma, Narkevič Jaroslav, Narkevičius Petras, Nesteckis Antanas, Palionis Andrius, Paliukas Raimundas, Pauža Bronius, Pavilionienė Marija Aušrinė, Petrauskienė Milda, Petrošius Darius, Popovienė Raminta, Požela Juras, Purvaneckienė Giedrė, Ručys Rimas Antanas, Sabatauskas Julius, Salamakinas Algimantas, Sysas Algirdas, Skarbalius Valdas, Steponavičius Gintaras, Šalaševičiūtė Rimantė, Šiaulienė Irena, Šimašius Remigijus, Talmont Leonard, Tamašunienė Rita, Teišerskytė Dalia, Ursul Sergej, Varkala Jonas, Vasiliauskas Valdas, Vėsaitė Birutė, Vonžutaitė Vitalija, Zeltinis Aleksandras, Žakaris Edvardas, Žvikienė Zita,

PILDOMA:

Kadangi Seimo rytiniame posėdyje buvo nesuspėta baigti svarstyti Tautinių mažumų įstatymo projekto, tai Seimo narių sprendimu šio ir Vardų ir pavardžių įstatymo svarstymas buvo nukeltas į liepos 15 d., antradienį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė