Mėlynes rinkime rankomis, o ne šukomis (1)

Mėlynojai dažnai šukuojami tokiais įrankiais | vstt.lt nuotr.

Mėlynojai dažnai šukuojami tokiais įrankiais | vstt.lt nuotr.

Įsibėgėja mėlynių uogų rinkimo sezonas. Nors Dzūkijos miškuose šiais metais mėlynojai nušalo dėl vėlyvų šalnų, tačiau Aukštaitijoje jau prasidėjo mėlynių rinkimo sezonas. Kaip informavo Sirvėtos regioninio parko direkcija, daugėja uogautojų, kurie tikėdamiesi greitesnio ir didesnio uždarbio, mėlynes renka draudžiamu įrankiu – „šukomis“.

Uogaudami tokiais įrankiais, nesąžiningi uogautojai ilgam laikui suniokoja mėlynių puskrūmius. „Šukomis“ nudraskomi lapai, ūgliai, nutraukiamos šaknys, dažnai išraunamas ir visas krūmelis. Dėl tokio barbariško elgesio kelis metus „nušukuotuose“ mėlynojuose uogos nebedera arba jų derlius būna labai menkas.

Mažėja laukinės gyvūnijos mitybiniai ištekliai. Uogienojai yra buveinė daugeliui rūšių, ypač vabzdžių.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM praneša, kad nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose bus tikrinama, kaip uogaujama. Nesąžiningiems uogautojams  bus surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai ir konfiskuoti įrankiai.

Už pažeidimus priklausomai nuo jų pobūdžio gali būti skiriama nuo 100 iki 1000 litų administracinė bauda. Lietuvos teisės aktai („Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarka“) draudžia  renkant uogas – rauti, laužyti ar kitaip niokoti augalus, naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones.

Raginame uogautojus tinkamai uogauti ne tik jautriose gamtos teritorijose – nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, bet ir visuose miškuose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. šukų vieta - raudonojoje knygoje!:

    Juokingai per maža bauda. Pagauti ir gerai nuplakti. Už Tėvynės “duodnavių” vertingų augalų mėlynių naikinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė