Konstitucinio Teismo pirmininku siūloma skirti D. Žalimą (1)

Dainius Žalimas | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Dainius Žalimas | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Liepos 8 d. prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė Seimui pristatė Lietuvos Respublikos Prezidentės į Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkus siūlomo Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

R. Svetikaitė pabrėžė, kad D. Žalimas KT teisėju dirba jau daugiau kaip trejus metus, o nuo šių metų kovo mėnesio jis laikinai eina KT pirmininko pareigas ir sugebėjo per šį laikotarpį užtikrinti efektyvų ir tinkamą teismo funkcionavimą.

D. Žalimas KT teisėju Seimo paskirtas 2011 m. kovo 15 d., prisiekė kovo 17 d. „D. Žalimą būtų galima išskirti ne tik, kaip puikų Konstitucinės teisės ir doktrinos žinovą, bet taip pat jis yra tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje bendruomenėje gerai žinomas ir vertinamas tarptautinės teisės ekspertas“, – kalbėjo R. Svetikaitė. Anot jos, kandidatas reikšmingai prisidėjo tiriant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. tarptautinius ir konstitucinius teisinius pagrindus, taip pat įnešė svarų indėlį Lietuvos integracijos į NATO srityje.

„Šalies vadovės įsitikinimu, paminėtos kandidatą apibūdinančios savybės pagrindžia D. Žalimo tinkamumą eiti Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas ir užtikrinti darnų Konstitucinio Teismo darbą, išlaikyti aukštą pasitikėjimą šia institucija, taip pat skatinti teismo tarptautinį bendradarbiavimą ir prestižą“, – teigė Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja.

Po kandidatūros pristatymo Seimo nutarimo „Dėl Dainiaus Žalimo skyrimo Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininku“ projektas (Nr. XIIP-1930) bus svarstomas Seimo statuto nustatyta tvarka. Taip pat numatomi Seimo frakcijų susitikimai su kandidatais į šias pareigas.

Vadovaujantis Konstitucijos 67 straipsnio 10 punktu, 103 straipsnio 2 dalimi Seimas skiria Konstitucinio Teismo teisėjus, Aukščiausiojo Teismo teisėjus bei šių teismų pirmininkus. KT pirmininkas iš šio teismo teisėjų skiriamas Seimo Respublikos Prezidento teikimu.

KT sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Konstitucinis Teismas nagrinėja ir priima sprendimą, ar neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė