Už Laisvės ugnies akciją prie Seimo teisiamas G.Songaila (9)

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Šiandien Vilniuje 13.30 val. tęsis teismo procesas prieš tautininką Gintarą Songailą.

Kaip žinia vyriausiasis policijos komisariatas balandžio 16 d. G.Songailai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą už Laisvės ugnies akcijos prie Seimo organizavimą, pažeidžiant Lietuvos Respublikos Susirinkimų įstatymo reikalavimus. Policijos pareigūnų nuomone, po paskutinių Susirinkimų įstatymo pakeitimų jokie politinio pobūdžio susirinkimai po 22 val. nebeleidžiami, o ši politinė akcija prie Seimo vyko nepertraukiamai kiekvieną parą tarp kovo 11 ir kovo 25 dienos.

Gegužės 7 d. teismas atsižvelgė į aplinkybę, kad G. Songaila buvo kandidatas į Europos Parlamentą (Tautininkų Sąjungos sąraše) ir kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl jo neliečiamybės sustabdymo,  laikinai sustabdęs bylos nagrinėjimą. VRK gegužės 14 d. priėmė sprendimą panaikinti G.Songailos neliečiamybę.

Jei teismas pripažintų, kad susirinkimo organizatoriai pažeidė įstatymo reikalavimus, pagal ATPK 188 (7) straipsnį maksimali bausmė, kuri gali būti pritaikyta G. Songailai – bauda iki 2000 litų arba areštas iki 30 parų. Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai (Algirdas Endriukaitis, Romualdas Ozolas bei Gintaras Songaila) įstatymo nustatyta tvarka informavo Vilniaus savivaldybę dėl Laisvės ugnies akcijos prie Seimo, siekusios, kad Tautos atstovybė vykdytų savo konstitucinę pareigą ir paskelbtų referendumo datą.

Pagal Susirinkimų įstatymo 6 straipsnį, jei politiniame susirinkime dalyvauja iki 15 asmenų, tai susirinkimo laiko ir vietos derinti su savivaldybe nereikia, užtenka informuoti. Didesniam šios akcijos dalyvių skaičiui savivaldybė suderino laiką – kiekvieną dieną tarp 8.00 ir 22.00 val.   Už tvarką šios pilietinės akcijos metu buvo atsakingas G. Songaila. Jo teigimu, po 22 val. akcijos dalyvių skaičius niekada neviršydavo 15. Policija neturėjo jokių pretenzijų dėl viešosios tvarkos pažeidimų akcijos metu – bet iš viso ginčija piliečių teisę piketuoti po 22 val. Tokios pat nuomonės laikosi savivaldybės pareigūnai.

Papildyta

Motyvuojant, kad teismui būtina atlikti papildomus tyrimus teismo posėdį nutarta atidėti ir perkelti į šių meto rugsėjo mėnesį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė