Šalčininkų rajone policijos pareigūnai, Lietuvos valstybės vėliavų neišsikėlusiems gyventojams, įteikė trispalves (7)

Valstybės dienos proga, Policijos departamento iniciatyva ir talkinant Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnams, 50 Šalčininkų, Eišiškių, Jašiūnų ir Dieveniškių gyventojų įteiktos Lietuvos valstybės vėliavos.

Liepos 6-ąją švenčiame Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo – dieną. Tai yra viena iš trijų valstybinių švenčių, per kurią prie gyvenamųjų namų turi būti iškeliamos valstybinės vėliavos.

Valstybės dienos proga, norėdami kelti tautos sąmoningumą ir patriotiškumą, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai  Šalčininkų rajone surengė prevencinę priemonę, per kurią tikrino, ar nuosavų namų gyventojai iškelia vėliavą.

„Vėliavos kėlimas yra skatintina ir ugdytina žmonių pilietiškumo išraiška bei moralinė pareiga, todėl, minint ilgaamžes valstybingumo tradicijas, raginame gyventojus šventinę dieną nepamiršti iškelti trispalves“, – sakė Šalčininkų rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Urbonas.

Nors visame rajone buvo iškeltos tik kelios vėliavos, o Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1881 straipsnis „Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas“ numato atsakomybę už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą, tačiau pareigūnai neskubėjo bausti gyventojų. Jie 50 Šalčininkų, Eišiškių, Jašiūnų ir Dieveniškių gyventojų, kurie neturėjo ir nebuvo išsikėlę prie savo gyvenamųjų namų trispalvės, įteikė Lietuvos valstybės vėliavas.

Gyventojai, kuriems buvo padovanotos trispalvės, buvo maloniai nustebinti ir žadėjo nepraleisti svarbiausių mūsų šalies švenčių, o jas minint, išsikelti Lietuvos valstybės vėliavą prie savo gyvenamųjų namų.

Pasak Šalčininkų rajono policijos komisariato vadovo, šįmet kilo mintis ir iniciatyva ne bausti vėliavų neturinčius ar jos neišsikėlusius Šalčininkų rajono gyventojus, o kitu būdu atkreipti gyventojų dėmesį į Lietuvos praeitį ir valstybingumo tradicijas, kelti sąmoningumą ir patriotiškumą. „Šia netradicine forma norime parodyti, kad mums svarbus valstybingumas ir nepriklausomybė, tikimės, kad per kitas mūsų šaliai svarbias valstybines šventes gyventojai nepamirš išsikelti jiems padovanotų Lietuvos valstybės vėliavų“, – sakė S. Urbonas.

Šalčininkų rajono policijos komisariato viršininkas S. Urbonas viliasi, kad toks simbolinis gestas pasitarnaus keliant mūsų šalies piliečių dvasią ir patriotiškumą, stiprins policijos ir visuomenės sąveiką bei pasitikėjimą vienas kitu.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė