Jungtinės Amerikos Valstijos švenčia Nepriklausomybės dieną (0)

Nepriklausomybės dienaJungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės diena, dar gerai žinoma pavadinimu „Liepos ketvirtoji”, yra federalinė JAV šventė, kuria pažymimas 1776 metų liepos 4 dienos Nepriklausomybės deklaracijos priėmimas.

JAV nepriklausomybės deklaracija – Antrojo Kontinentinio Kongreso aktas, patvirtintas 1776 m. liepos 4 d., kuris paskelbia 13 kolonijų nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos.

Dokumentas formaliai pavadintas Trylikos jungtinių Amerikos Valstijų vieninga deklaracija, daugiausia parašytas Tomo Džefersono ir pateikia atsiskyrimo nuo britų karūnos pateisinimą ir buvo Ričardo Henrio Ly rezoliucijos (Kongreso patvirtintos liepos 2 d.), pirmos paskelbusios nepriklausomybę, išplėtimas. Perrašyta Deklaracijos kopija buvo pasirašyta daugumos delegatų rugpjūčio 2 d. ir yra Nacionalinių Archyvų ir Įrašų Administracijos parodoje Vašingtone.

Deklaracija laikoma pirmuoju vėliau įkurtų Jungtinių Amerikos Valstijų įkūrimo dokumentu, tad liepos 4 d. tapo JAV nepriklausomybės diena. Paskelbiant Deklaraciją, Amerikos valstijos buvo „vieningos“ paskelbiant nepriklausomybę nuo Britanijos, bet dar ne tai, kad jos yra viena tauta. Sąjunga išsivystė per ateinančius kelis metus. Džonas Hankokas pirmasis pasirašė Nepriklausomybės deklaraciją.

JAV nepriklausomybės diena neįsivaizduojama be fejerverkų. Šią dieną rengiami paradai, karnavalai, mugės, koncertai. Šeimos eina į iškylas arba ant grotelių kepa mėsą. Šią dieną vyksta beisbolo varžybos. Politikai sako kalbas, dalyvauja įvairiose ceremonijose. Vyksta įvairūs kiti vieši arba privatūs renginiai, kurių metu žmonės švenčia JAV istoriją ir tradicijas.

JAV nepriklausomybės deklaracija

JAV nepriklausomybės deklaracija

Nepriklausomybės diena yra valstybinė JAV šventė, kuri pasižymi patriotiškumo demonstravimu. Kaip ir kitos JAV vasaros šventės, nepriklausomybės diena švenčiama po atviru dangumi. Šią dieną visos federalinės institucijos (tokios kaip paštas ir federaliniai teismai) visą dieną nedirba (išskyrus skubios pagalbos tarnybas). Daugelis politikų šią dieną pasirodo viešuose renginiuose, kuriuose yra išaukštinamas tautos palikimas, įstatymai, istorija, visuomenė ir žmonės. Šventės papuošimai iš esmės yra JAV vėliavos spalvų – raudonos, baltos ir mėlynos. Paradai dažnai vyksta ryte, fejerverkai leidžiami vakare tokiose vietose, kaip parkai, atrakcionų aikštėse ar miestų aikštėse.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Baracką Obamą Nepriklausomybės dienos proga.

„Dabartiniai politiniai ir ekonominiai iššūkiai, kylantys mūsų šalims ir visai tarptautinei bendruomenei, sutelkia ir įpareigoja vieningai ieškoti sprendimų. Šiandien ypač svarbu išlikti ištikimiems mus vienijantiems demokratiniams principams ir bendroms vertybėms, užtikrinti, kad žmonių teisės ir laisvė rinktis būtų nepažeistos“, – sakoma šalies vadovės sveikinimo laiške.

Prezidentė išreiškė įsitikinimą, kad Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos, kartu veikdamos NATO, JT Saugumo Taryboje ir kituose daugiašaliuose formatuose, užtikrins abiejų valstybių ir partnerių piliečių saugumą. Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, kad galime pagrįstai didžiuotis tvirta, abipusiu draugiškumu ir bendromis vertybėmis paremta Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų partneryste.

Prezidentui B. Obamai ir Jungtinių Amerikos Valstijų žmonėms šalies vadovė palinkėjo džiaugsmingos šventės, gerovės ir klestėjimo.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė