Vilniaus širdyje iškilmingai pradėta Dainų šventė (nuotraukos) (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Liepos 2 dieną Dainų šventės pradžia paskelbta istorinėje Lietuvos sostinės širdyje, Katedros aikštėje. Prieš saulėlydį į aikštę susirinko tūkstantinė minia ištroškusi dainos ilgesio.

Renginys buvo skirtas lietuviškai dainai, jos keliui pagerbti, suvokti ir pajusti, kur yra tikrieji dainos namai, kas jos kūrėjai bei saugotojai.

Skambėjo įvairios dainos, atspindinčios įvairius laikmečius ir dainų žanrus: nuo senųjų sutartinių iki bažnytinių giesmių ir šiuolaikinių romansų.

Liaudies dainas ar populiariosios muzikos kūrinius atliks chorai „Jauna Lietuva“, „Polifonija“, liaudiškos muzikos kapelijos, grupė „Žalvarinis“, Veronika Povilionienė su grupe „Blezdinga“, dainuojamosios muzikos atlikėjas Domantas Razauskas ir kt.

Dainų šventės atidarymo koncerto pabaigoje ryškiausiomis spalvomis pasipuošė katedros varpinė, kurią nušvietė Dainų šventės simbolis – Dainų medžio trimatė projekcija.

Katedros aikštę papuošė Dainų šventės simbolis – gyvybės medis. Rengėjų nuotr.

Katedros aikštę papuošė Dainų šventės simbolis – gyvybės medis. Rengėjų nuotr.

Šiandien, liepos 3 dieną 13 val. įvyks Dainų šventės vėliavos pakėlimo ceremonija S.Daukanto aikštėje. Be to, liepos 2–6 dienomis Vilniaus miestas svečius pasitiks išskirtinai pasipuošęs. Tautiniai raštai papuoš pagrindinius sostinės simbolius – Mindaugo tiltą, Katedros varpinę, o grojantis Bernardinų sodo fontanas džiugins pamėgtomis lietuviškomis dainomis.

Kasdien, iki pat Dainų šventės pabaigos, nuo 10 iki 23 val. šventinę nuotaiką kurs ir Bernardinų sodo centrinis fontanas, kas valandą grosiantis dainas iš Dainų šventės repertuaro: J. Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, N. Sinkevičiūtės „Jau saulelę“, V. Stanaičio „Linksmuosius dūdorius“, J. Baltramiejūnaitės „Žemaičių galiopą“ ir kanklių muzikos improvizaciją, pereinančią į smagią styginių instrumentų kapelos atliekamą polką. Nuo 22 val. iš fontano sklindančias melodijas puoš ir šviesos efektai.

Vilniečiai ir miesto svečiai informaciją apie visus Dainų šventės renginius gali gauti Katedros aikštėje, šalia Gedimino paminklo, liepos 2–5 d. nuo 10 iki 15 val. veiksiančioje Dainų šventės informacijos palapinėje. Čia bus galima ne tik susipažinti su Dainų šventės programa, bet ir įsigyti bilietų į renginius. Informacijos centre taip pat bus prekiaujama autentiškais raštais puoštais šventės suvenyrais – nuo raštuotų marškinėlių ir kojinių iki tautine juostele puoštų skrybėlių ir austinių tautiniais raštais puoštų krepšių.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė