P. Gylys ėmėsi ginti šeimas iš kurių užsienio valstybėse buvo atimti vaikai (7)

Daiva ir Bjornas Vinje piketuoja prie Norvegijos ambasados Lietuvoje | balsas.lt nuotr.

Daiva ir Bjornas Vinje piketuoja prie Norvegijos ambasados Lietuvoje | balsas.lt nuotr.

Seimo narys prof. Povilas Gylys kreipėsi į Norvegijos karalystės nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių J.E. poną Leifą Arne Ulandą (Leif Arne Ulland) prašydamas tarpininkauti sprendžiant mažamečio Viliaus Vinje sugrąžinimo į biologinę Daivos ir Bjorno Vinje (Bjørn Vinje) šeimą.

Kreipimesi pabrėžiama, kad turi būti įgyvendinta JT vaiko teisių konvencijos nuostata, skelbianti, kad ”vaikas visapusiškai ir harmoningai  vystytis gali tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą”. Tuo pačiu P.Gylys kreipėsi ir į atsakingas Lietuvos institucijas su prašymu pateikti informaciją, kokio pobūdžio teisinė ir politinė parama yra suteikta Lietuvos Respublikos pilietei Daivai Vinje bei jos mažamečiam sūnui Viliui Vinje ir kitoms prašymus pateikusioms  motinoms, siekiančioms susigrąžinti savo vaikus, kad šiems Lietuvos piliečiams būtų užtikrinta galimybė realizuoti LR Konstitucijos 38 str. įtvirtintą ”tėvų teisę ir pareigą auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti”.

Šiuo kreipimusi prof. P. Gylys reagavo į Lietuvos intelektualų ir nevyriausybinių organizacijų koalicijos atstovų kreipimąsi dėl  Norvegijos Karalystėje gyvenančios Lietuvos Respublikos pilietės Daivos Vinje pagalbos prašymo, kuriame ji nurodo, kad dešimties mėnesių amžiaus sūnų iš jų šeimos atėmė Norvegijos Vaiko teisių tarnyba ir perdavė jį profesionalių globėjų šeimai.

Lietuvos intelektualų ir nevyriausybinių organizacijų koalicijos atstovai pateikė Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikos apžvalgą šia tema ir mano, jog neleisdamos D.Vinje rūpintis savo mažamečiu sūnumi, Norvegijos valstybės institucijos galimai nesilaiko  Tarptautinio ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių pakto, Tarptautinio pilietinio ir politinio teisių pakto bei  JT Vaiko teisių konvencijos nuostatų.

Daiva Vinje jau antrus metus kovoja dėl savo sūnelio susigrąžinimo po to kai Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnyba „Barnevernet“ 2013 m. sausio 28 dieną dėl tariamo smurto šeimoje išsivežė jų kūdikį.

Pasak Daivos sergantis Bjornas gatvėje buvo užpultas ir sumuštas. Grįžęs namo jis paskambino į greitąją pagalbą. Atvykę, medikai vyrą išvežė į ligoninę. Daiva buvo suimta – jai buvo uždėti antrankiai, o kūdikis buvo išvežtas Daiva nežinia, kur. Vėliau, pora buvo išleista namo, tačiau vaiko jie taip ir neatgavo.

Kategorijos: Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė