Vilniuje prasideda ilgai laukta Dainų šventė (dienotvarkė) (0)

Dainų šventės ženklasŠiandien, liepos 2 dieną, prasideda šimtus tūkstančių dalyvių ir žiūrovų įtrauksianti ir šalies sostinę Vilnių dainomis užliesianti jubiliejinė Dainų šventė

Ketverius metus rengta šventė prasidės iškilmingu atidarymo koncertu Katedros aikštėje, o liepos 3 dieną įvyks Dainų šventės vėliavos pakėlimo iškilmės S.Daukanto aikštėje. Be to, liepos 2–6 dienomis Vilniaus miestas svečius pasitiks išskirtinai pasipuošęs. Tautiniai raštai papuoš pagrindinius sostinės simbolius – Mindaugo tiltą, Katedros varpinę, o grojantis Bernardinų sodo fontanas džiugins pamėgtomis lietuviškomis dainomis.

„Viso pasaulio tautos puoselėja tai, ką paveldėjo iš savo protėvių. Taip pat ir mes didžiuojamės savo tautos kultūra ir istorija. Dainų šventė – tai ne tik daina ir šokis, pirmiausia tai – gili ir gyva tradicija, kurianti išskirtinį bendrumo jausmą, – ją galime perduoti dvidešimt pirmojo amžiaus kartoms ir ja Lietuva išsiskiria tarp kitų valstybių“, – sakė Kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Šiai šventei parengta 12 renginių. Net 37 tūkstančiai dalyvių suvažiuos į Vilnių iš visos Lietuvos ir dar 14 šalių. Šventė prasidės liepos 2 d. 21 val. atidarymo koncertu „Dainos namai“ Katedros aikštėje, kur varpinė pasipuoš trimate projekcija – Dainų šventę simbolizuojančiu Dainos medžiu. Koncerto simboliu taps virtualus paukštis, kuris, sklęsdamas dideliame ekrane, lydės per visą koncertą ir kvies pažinti Lietuvos regionų simbolius, dainos savitumą ir grožį. Atidaryme dalyvaus chorai „Polifonija“, „Jauna muzika“, „LRT vaikų choras“, kapelija „Sutaras“, folkroko grupė „Žalvarinis“, vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“, Veronika Povilionienė kartu su grupe „Blezdinga“, atlikėjai Skirmantas Sasnauskas ir Vita Rusaitytė, Saulius Petreikis ir Domantas Razauskas.

Šiemet daug dėmesio skiriama tautiniam kostiumui ir jo autentiškiems raštams, todėl jau liepos 3 d. rytą Mindaugo tiltas vilniečius ir miesto svečius pasitiks apgaubtas tradiciškai išmargintu rankšluosčiu. Vakarais, pasitelkus šiuolaikinės šviesos instaliacijos galimybes, tautiniai raštai sužibs ant Katedros varpinės.

Kasdien nuo 10 iki 23 val. šventinę nuotaiką kurs ir Bernardinų sodo centrinis fontanas, kas valandą grosiantis dainas iš Dainų šventės repertuaro: J. Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, N. Sinkevičiūtės „Jau saulelę“, V. Stanaičio „Linksmuosius  dūdorius“, J. Baltramiejūnaitės „Žemaičių galiopą“ ir  kanklių muzikos improvizaciją, pereinančią į smagią styginių – instrumentų kapelos atliekamą polką. Nuo 22 val. iš fontano sklindančias melodijas papildys šviesos efektai.

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“.

Šventės dienotvarkė

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė