V.Jukna iš Prezidentės D.Grybauskaitės išgirdo daug kritikos žodžių (video) (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien, liepos 2 dieną, susitiko su žemės ūkio ministru Vigilijumi Jukna, su kuriuo aptarė jo vadovaujamos ministerijos veiklą, žemės ūkio politikos tikslus ir prioritetus, ES paramos žemės ūkiui paskirstymą.

Šalies vadovės teigimu, Žemės ūkio ministerija yra viena iš tų ministerijų, dėl kurių veiklos skaidrumo ir politizavimo kyla daugiausia problemų. Viešoje erdvėje reiškiamos abejonės dėl galimai neskaidriai skirstomos ES paramos ir žvejybos kvotų, nesąžiningų konkursų į ministerijai pavaldžių įmonių vadovų postus, su politikais susijusių įmonių protegavimo.

Pasak Prezidentės, ministras turi prisiimti atsakomybę ne tik už efektyviai funkcionuojantį žemės ūkio sektorių, bet ir už skaidrią ministerijos veiklą.

„Ministro pareiga ir atsakomybė užtikrinti Lietuvos žemės ūkio sistemos skaidrumą. Nepotizmas, protekcionizmas, neskaidriai skirstomos lėšos ir vykdomi konkursai griauna žmonių pasitikėjimą valstybe, daro didelę žalą ne tik šalies žemės ūkiui, bet ir žmonėms. Ministras privalo nedelsdamas imtis visų priemonių ydingai padėčiai ištaisyti, užtikrinti, jog Ministerijoje ir jai pavaldžiose įmonėse dirbtų neabejotinos reputacijos, sąžiningi žmonės, nesaistomi jokių korupcinių ryšių“, – sakė Prezidentė.

„Šiandien gal dėl tos neskaidrios veiklos nebuvo labai konkrečių pasakymų, bet jeigu būtų, tai taip“, – trečiadienį po susitikimo su prezidente žurnalistams sakė V.Jukna, paklaustas, ar svarsto apie atsistatydinimą, prezidentei pareikalavus prisiimti atsakomybę už neskaidrią veiklą.

Ministras tikino siekiantis skaidrios veiklos ir ateityje kitaip organizuos konkursus į svarbius ministerijai pavaldžių institucijų postus.

„Kad tie konkursai ateity vyktų galimai skaidriau, tą užtikrinant, numatome, kad vykstant konkursams į svarbesnes vietas, kviesim ir iš Valstybės tarnybos departamento atstovus, kad betarpiškai dalyvautų konkurse, o nereikėtų tikrinti po to. Kad įsitikintų, kad tikrai viskas vyksta skaidriai, pagal reikalavimus“, – tikino V. Jukna.

Ministras neatsakė, ar ruošiamasi keisti viceministrus, pasak jo, dėl to yra sprendžiama, o daugiau komentuoti jis atsisakė.

httpv://youtu.be/4BnecclXnfQ

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė