Raudondvaryje pagerbti architektai (0)

Architektai Raudondvario menų inkubatoriuje | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Architektai Raudondvario menų inkubatoriuje | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyriaus nariai liepos 1 dieną rinkosi į Raudondvario dvarą, kur šventė profesinę šventę. Tarptautinės architektų dienos  proga Kauno rajono meras Valerijus Makūnas keturiems LAS nariams įteikė padėkas ir simbolines dovanas.

„Kauno rajonas yra savivaldybė, kurioje urbanizacija vyksta labai sparčiai. Todėl džiaugiuosi, kad mūsų krašte dirba daug profesionalių architektų, gebančių projektuoti patogius ir kartu su aplinka derančius pastatus“, – kalbėjo meras.

LAS Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Prikockis yra pripažintas paveldo ir šiuolaikinės architektūros dialogų kūrėjas. Meras jam įteikė padėką už Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ir jos aplinkos sutvarkymo koncepciją.

Pagal architekto parengtą projektą bus ne tik sutvarkyta viena seniausių Lietuvos bažnyčių, bet ir įrengtas jos apšvietimas, o šalia atsiras amfiteatras bendruomenės renginiams.

Kauno rajono savivaldybė pirmoji šalyje patvirtino rajono turizmo plėtros specialųjį planą iki 2020 metų. Šį dokumentą padėjo parengti bendrovė „TAEM Urbanistai“. Padėka įteikta šios įmonės projektų vadovei Vitai Salapėtienei.

Gintautui Natkevičiui dėkota už šiuolaikinį ir solidų Kauno oro uosto architektūrinį veidą, kitus drąsius ir netikėtus sprendimus projektuojant pakaunėje.

Dalius Šarakauskas ne kartą įrodė, kad architektūra yra meno rūšis, o gamybiniai pastatai taip pat gali būti gražūs. V. Makūnas jam dėkojo už suprojektuotą „Ryternos“ įmonės pastatą, kuris papuošė  Kauno laisvąją ekonominę zoną.

Nepriklausomas architektūros ir kultūros portalas pilotas.lt nuo 1997 metų liepos 1-ąją skelbia Metų Kauno architektą. Šiemet šis titulas atiteko Gražinai Janulytei-Bernotienei. Meniška architektė suprojektavo išskirtinius pastatus: Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centrą ir Integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnį „Santaka“.

Šventėje dalyvavęs olandų architektas J. De Vachteris (Johanas de Wachteris) supažindino lietuvius kolegas su sveikos architektūros tendencijomis. Buvo apdovanoti plenero „Draugiška kaimynystė“/NEXT DOOR bei architektų teniso turnyro nugalėtojai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė