Panevėžio muziejuje atidaryta paroda pristatanti šeimos gyvenimą Sibire (0)

Šeima įšalo šešėlyjeIki šių metų rugpjūčio 20 dienos Panevėžio kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje veiks paroda pristatanti šeimos gyvenimą Sibire.

2014 metai yra paskelbti Šeimos metais, todėl parodoje „Šeima įšalo šešėlyje“ yra eksponuojamos tremtinių asmeninės nuotraukos iš Panevėžio kraštotyros muziejaus rinkinių su šeimos nariais, asmeniniai laiškai žmonoms, motinoms, dukroms.

Visų tremtinių prisiminimuose, be patirto košmaro, nežmoniškų sąlygų ir skausmo netekus visko, šeima buvo tai, kas suteikė jėgų išgyventi. Ištverti visus išbandymus kuriuos siuntė likimas. Tėvai gyveno vardan vaikų, vaikai išgyveno dėl su niekuo nepalyginamu tėvų pasiaukojimo.

„Tikrąjį atsidavimą perteikti viena paroda yra labai sunku. Kiekvienos šeimos išgyvenimai, kiekvieno tremtinio likimas, kuris palietė kiekvieną šeimos narį, tiek čia Lietuvoje, tiek ten – Sibire, yra vertas istorinės analizės“, – pasakojo Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresnysis muziejininkas Martynas Teresas.

Visi apsilankę parodoje „Šeima įšalo šešėlyje“ turės galimybę pamatyti ne tik fotografijas, bet ir mini filmą su tremtinių atsiminimais.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė