Kitoks fotomenininkų žvilgsnis į kurortą: Druskininkai judesyje (0)

G. Žilio nuotr.

G. Žilio nuotr.

Savaitgalį Druskininkuose vykęs fotomenininkų suvažiavimas „Fotografuojantys Druskininkai“ paliko didžiulę dovaną miestui – išskirtinius kurorto kadrus. Čia susirinkęs būrys žinomų fotografų kiekvienas savaip bandė atskleisti Druskininkų miesto ritmą ir grožį.

Lietuvos spaudos fotografai ir fotomenininkai lankė įvairiausius Druskininkų objektus, muziejus, pramogų parkus, fiksavo miesto jaunimo pramogas, kurorto svečių poilsį ir miesto renginius.  Didelio fotografų susidomėjimo sulaukė skulptoriaus Antano Česnulio sodyba, muzikinis parkas, miesto fontanai, turistų mėgiami objektai ir atokesnės, išskirtinės vietovės. Jubiliejų švenčiančiuose Druskininkuose šią vasarą šurmuliuoja tiek jaunimas, šeimos su vaikais, tiek garbaus amžiaus senjorai.

Neatrastos Druskininkų vietos

Druskininkietis, fotografų plenero dalyvis Gintaras Žilys džiaugėsi tokia iniciatyva: „Man, kaip druskininkiečiui, malonu matyti kolegas fotografus, kurie savo „trečiąja akimi” ir kitu rakursu pamatys ir užfiksuos šį mielą Dzūkijos kampelį. O jame yra visko!”, – apie plenerą kalbėjo G. Žilys.  Anot fotomenininko, kur kas sunkiau savame mieste įžvelgti ir naujai pamatyti tai, pro ką praeini keletą kartų per dieną, todėl G. Žilys stengėsi įamžinti  geriausias plenero dalyvių akimirkas – fiksavo fotografuojančius fotografus.

G. Žilio nuotr.

G. Žilio nuotr.

Apie Druskininkų miesto erdves ir netikėtus atradimus dalinosi ir kiti plenero dalyviai: „Fotografuoti Druskininkus man buvo tarsi neatrastos žemės paieškos. Druskininkai mane nustebino gerąja prasme. Čia labai daug vietų, kurios nešabloniškai atspindi „poilsio” sąvoką”, – sakė fotomeninkas Petras Malūkas, – „O galimybė susitikti su kolegomis iš skirtingų redakcijų, ne prabėgomis, nekonkuruojant dėl vietos po saule ir padarytį bendrą produktą – tai labai svarbu ir įdomu”.

Aktyvios pramogos traukia jaunimą

Su riedlente ir fotoaparatu po Druskininkų miesto objektus keliavęs fotografas Gediminas Žilinskas per objektyvą siekė atskleisti  kurorto judrumą bei dinamiką.  „Miestas pasižymi šilta atmosfera, vibracija, dinamika. Čia yra ką veikti aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kurorto svečiams,“ – sako G. Žilinskas.  O judesio Druskininkuose išties daug. Čia fotografas fiksavo ne tik dviratininkus, riedlentininkus, bet ir adrenalino kupinas vandens sporto pramogas bei savaitgalį vykusio ralio akimirkas.

Profesionalių fotografų užfiksuotus eksliuzyvinius kadrus vertins specialiai sudaryta komisija, o gražiausios fotoakimirkos virs jubiliejiniais miesto atvirukais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė