Kada dviračių vairuotojai privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę? (0)

Oranžinis dviratis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Oranžinis dviratis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Netylant aistroms dėl naujų eismo taisyklių, Lietuvos policija pasišovė paaiškinti nuo liepos 1 dienos įsigaliojusias kai kurias Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatas. Tai susiję su šio įstatymo 17 straipsniu – Reikalavimai dviračių vairuotojams.

Dviračių vairuotojams šviesiuoju paros metu važiuojant važiuojamąja kelio dalimi privaloma dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Pabrėžtina, kad toks reikalavimas taikomas tik važiuojant važiuojamąja kelio dalimi. Važiuojant dviračių takais, kelkraščiu arba šaligatviu (ši naujovė dėl važiavimo šaligatviais numatyta naujai parengtame Kelių eismo taisyklių projekte) nei dėvėti šviesą atspindinčios liemenės, nei važiuoti įjungus dviračio žibintų, nereikia.

Be to, atkreiptinas dėmesys, kad Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 2 straipsnio 55 dalyje apibrėžta sąvoka „ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais“. Tai ne tik geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos liemenė, bet ir kitas šių spalvų viršutinės kūno dalies (nuo kaklo iki juosmens) drabužis su iš visų pusių kitiems eismo dalyviams matomais šviesą atspindinčiais elementais.

Lietuvos policija praneša, kad šiais metais (iki birželio 25-osios) Lietuvoje eismo įvykiuose jau žuvo 9 dviračių vairuotojai, iš jų net 7 – šviesiuoju paros metu, sužeista 160 šių eismo dalyvių, tarp jų 135 – šviesiuoju paros metu.

Seimo nariai Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius ragina atsisakyti nuo liepos 1 dienos įsigaliojančius perteklinius reikalavimus dviratininkams – t.y. prievolės šviesiu paros metu dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba įsijungti šviesos žibintus.

Seimo posėdžių sekretoriate yra užregistruotos tai numatančios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos. Įstatymo nuostatas dėl šviesiu metu privalomų dėvėti šviesą atspindinčių liemenių ir dviračių žibintų siūloma išbraukti.

Šiandien prie Seimo surengtas spontaniškas dviratininkų piketas, reikalaujant atšaukti nuo liepos 1 dienos įsigaliojusius reikalavimus dviratininkams.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė