A.Pabedinskienė su Prezidente aptarė pensijų, užimtumo ir jaunimo nedarbo klausimus (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene aptarė pensijų, užimtumo ir jaunimo nedarbo klausimus bei socialinės atskirties mažinimo galimybes.

„Lietuvos ekonomika viena labiausiai augančių Europoje, tačiau Lietuvoje dar daug žmonių gyvena vos sudurdami galą su galu. Kai kuriose savivaldybėse dirba vos trečdalis gyventojų – tai didina socialinę atskirtį ir tampa grėsme valstybės saugumui. Socialinė atskirtis mažės tik tuomet, kai kiekvienas žmogus sulauks realios pagalbos tiek ieškodamas darbo, tiek jo netekęs, tiek susirgęs ir išėjus į pensiją. Niekas neturi būti paliktas likimo valiai, – sako Prezidentė.

Prezidentė pabrėžia, kad būtina vykdyti efektyvią užimtumo politiką ir remiantis gerosios praktikos pavyzdžiais modernizuoti darbo santykius. Dabar valstybės užimtumo strategija orientuota į pinigų panaudojimą, o ne realų žmonių įdarbinimą. Nors Lietuvos ekonomika viena sparčiausiai augančių Europoje, kas dešimtas jaunas žmogus neturi darbo. Iš viso šalyje beveik 170 tūkstančių žmonių nedirba, o jiems padėti turinti „Darbo birža” užsiima bedarbių registracija, o ne realia pagalba ieškant darbo.

Taip pat Prezidentė įpareigojo tęsiant socialinės paramos reformą derinti pašalpų mokėjimą su žmonių užimtumo skatinimu. Tai reiškia, kad ilgą laiko darbo neturėjusiam ir įsidarbinusiam žmogui socialinės paramos teikimas neturėtų būti nutrauktas iškart. Pasak Prezidentės, socialinę paramą reikia skirstyti sąžiningai, tačiau ji turi padėti žmonėms, o ne juos skurdinti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė nori grąžinti ligos pašalpas į iki krizės buvusį lygį, o tam reikėtų apie 120 mln. litų per metus. Tai A.Pabedinskienė pareiškė po susitikimo su Prezidente.

„Šiuo metu trečia – septinta diena [apmokama] 40-čia proc., mes svarstome, kad turėtų būti 80 proc., ir tam reikėtų galbūt apie 120 mln. litų“, – antradienį po susitikimo su prezidente žurnalistams sakė A. Pabedinskienė.

Ministrė aiškino, kad tokį siūlymą greičiausiai teiks kitąmet: „Šiemet tikriausiai nesuspėsime to padaryti, kitais metais – 2015 metais – mes turėsime tą siūlymą“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė