VRK spaudos konferencijoje pristatė referendumo rezultatus (tiesioginė transliacija, video) (8)

Referendumas dėl Žemės | Alkas.lt nuotr.

Referendumas dėl Žemės | Alkas.lt nuotr.

Birželio 30 d. 11 val. Seime vyks įvyko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) spaudos konferencija, kurioje bus aptarti referendumo „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimų“ rezultatai.

Spaudos konferencijoje VRK pirmininkas Z. Vaigauskas pristatė Lietuvos piliečių iniciatyva surengto ir Lietuvos valdžios bei VRK visais įmanomais būdais slopinto referendumo „Tautos valia“ balsavimo rezultatus.

Kaip žinia dėl labai mažo rinkėjų aktyvumo referendumas dėl Konstitucijos 9 bei 147 straipsniu pakeitimų laikomas neįvykusiu. Išankstiniais VRK duomenimis referendume dalyvavo 379 915 rinkėjų, t.y. 14,97 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių. Iš jų 268 920 (72,84 proc.) rinkėjų pasisakė už referendumo iniciatorių pasiūlytas Konstitucijos pataisas, o 100 249 balsavo prieš (27,16 proc.), negaliojančių biuletenių rasta 10 746 (2,83 proc.).

Tam, kad referendumas įvyktų, jame turėjo balsuoti pusė visų Lietuvos rinkėjų.

Spaudos konferencijoje Alkas.lt redakcija Z.Vaigauskui internetu uždavė klausimą:

„Prieš referendumą Vyriausiosios rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad rinkėjų sąrašuose yra įrašyti 2 mln.  656 tūkst.  245 rinkėjai (žr. VRK nutarimą 2014 m. birželio 25 d. Nr. Sp-196). Tai beveik 100 000 rinkėjų daugiau nei prieš mėnesį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose. Prašome paaiškinti iš kur per vieną mėnesį atsirado tiek naujų rinkėjų ir kodėl po referendumo šis skaičius buvo vėl sumažintas?“.

Tiesa, po referendumo VRK paskelbė, kad rinkėjų skaičius yra daug mažesnis 2 mln. 532 tūkst. 435 rinkėjai. Tačiau VRK sprendimas prieš referendumą liudija, kad šis skaičius iš pradžių buvo padidintas beveik 100 000.

Z.Vaigausko atsakymą į Alkas.lt klausimą išgirsite peržiūrėję spaudos konferencijos vaizdo įrašą (žr. žemiau).  Prieš keletą dienų to paties paklaustas VRK narys Rokas Stabingis ATV („Aikštės televizijai“) taip ir nesugebėjo atsakyti į šį klausimą.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė