Šią savaitę Muziejų kelias toliau vingiuoja po Žemaitiją (0)

AtrastiejiLobiai.muzieju keliasŠią savaitę Muziejų kelias toliau kviečia keliauti po Žemaitiją, kviesdamas vasarinėje Palangoje pasiklausyti edukacinių Gintaro muziejaus liūtuko pasakojimų, ir į Platelius – susipažinti su senosiomis audimo tradicijomis.

Liepos 4 d. (penktadienis)

Edukacinių renginių ciklas „Palangos gintaro muziejaus liūtuko pasakojimai“ primins Birutės parko istoriją, padės išgirsti, ką mena parko augalai, kokias legendas ošia jūra, kaip ant kopos iškilo didžiuliai grafų rūmai, atskleis archeologų įmintas mįsles, supažindins su gintaru.1897 metais Palangos grafų Tiškevičių pastatytų rūmų centrinės baliustrados reprezentacinių laiptų nišoje stovinti liūtuko sužmogintu veidu skulptūra jau daugiau nei šimtą metų puošia rūmų parką ir yra vienas iš pačių didžiausių vaikų traukos centrų Birutės parke. Prie liūtuko visada būriuojasi šeimos, prie jo fotografuojami ir patys mažiausieji, ir jau paaugę. Liūtukas mena amžių virsmą, socialinių ir politinių situacijų kaitą. Palangos parkas ir Tiškevičių rūmai (jie kurti kartu kaip nedalomas kompleksas) tampriai susiję su Palangos istorija, etnografija, kultūra.

15.00 val. – „Ką byloja senasis parkas?“ (jo sukūrimo istorija, iš kur atvyko į Palangą E. Andre ir ką jis iki tol buvo sukūręs keliuose žemynuose, ką mena parko augalai, akmenys, tvenkiniai, kokias legendas jiems ošia jūra).
16.00 val. – „Kaip iškilo didžiulis rūmas ant kopos?“ (iš kur atsirado Tiškevičių rūmai, kada ir kaip juos sukūrė vokiečių architektas F. Švechtenas, ką byloja rūmų menės, juose buvę ir esantys kūriniai, daiktai).
17.00 val. – „Ką mena Birutės kalnas ir kas nuo jo jau šimtas metų matyti parke?“ (įmintos archeologinės paslaptys, radinių ant Birutės kalno ir rūmų teritorijoje mįslės).
18.00 val. – „Kaip gimė Palangoje gintaras?“ (ką liūtukas pamatė atvykęs prieš šimtą metų iš Londono į tik ką pastatytų grafų Tiškevičių rūmų terasos nišą ir ką jis stebi iki šiol, budėdamas prie Gintaro muziejaus; gintaro panaudojimas nuo seniausių laikų liaudies mene, medicinoje, egzotiški receptai, magiškos galios).

Liepos 6 d. (sekmadienis) Platelių dvaro arklidė (Didžioji g. 24, Plateliai, Plungės r.)

15.00 val. – parodos „Platelių krašto tradiciniai audiniai“ atidarymas.
Parodoje pateikiami unikalūs audiniai iš Platelių apylinkių, reprezentuojantys vieną seniausių audimo tradicijų. Daugiausia pristatoma tradicinių lovatiesių. Senosios lovatiesės pasižymėjo spalvų įvairove, savita kompozicija, kurioms būdingi išilginiai ryškių sodrių spalvų (raudonos, žalios, burokinės, violetinės, juodos) dryžiai. Tai iki praeito amžiaus devinto dešimtmečio austi audiniai, vėliau ši tradicija nunyko. Ji atgaivinta Plateliuose prieš šešerius metus, surengus audimo kursus, kuriuos vedė švedų audėjos. Nuo to laiko vėl Plateliuose taukši staklės – audžia moterys ir takus, ir rankšluosčius.

Išsamią renginių programą rasite čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Istorija, Kelionės, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė