Kaune paminėtos Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 95-osios metinės (nuotraukos) (0)

Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 95 metų  paminėjimas Kaune | rengėjų nuotr.

Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 95 metų paminėjimas Kaune | rengėjų nuotr.

Birželio 28 d. Kaune buvo paminėtas Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 95-metis. Minėjimo iškilmės prasidėjo Vyčio Kryžiaus vėliavos pakėlimo apeiga. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vėliavą pakėlė Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo iniciatyvinės grupės steigėjas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius Stasys Ignatavičius . Vėliau kelių šimtų šventiškai nusiteikusių Lietuvos šaulių sąjungos narių ir svečių kolona maršo ritmu kartu su orkestru atžygiavo iki Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios. Čia buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvą ir  Šaulių sąjungą, vėliau joje prisiekė Vytauto Didžiojo 2-osios šaulių rinktinės naujieji nariai.

Savo šventinėje kalboje Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos šaulių sąjungos vadovai džiaugėsi, kad organizacijos įkūrimo jubiliejus sutapo su reikšmingais pasikeitimais: išaugo šaulių populiarumas, jų gretos nuolat didėja.

Lietuvos šaulių sąjunga  buvo įkurta 1919 m. birželio 27-ąją Kaune.  Lietuvos Šaulių sąjunga yra valstybės remiama savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija, kurios  tikslas – padėti užtikrinti valstybės nacionalinį saugumą. Dabar sąjunga vienija apie 7 tūkstančius narių.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė