Vyksta referendumas dėl Lietuvos žemės priklausomybės ir referendumui surengti reikiamo parašų skaičiaus sumažinimo (video) (57)

Birželio 29 d. 7 val. prasidėjo Lietuvos piliečių iniciatyvą surengtas privalomas referendumas „Tautos valia“. Balsavimas truks iki 20 valandos.

Šiuo referendumu siekiama pakeisti Konstitucijos 9 bei 147 straipsnius, kad būtų  įtvirtinti keturi dalykai:

1. Referendume priimti sprendimai galėtų būti keičiami tik kitu referendumu. Iki šiol tokios nuostatos Konstitucijoje nėra.

2. Būtų sumažintas slenkstis rengti referendumą piliečių iniciatyva. Tam pakaktų 100 tūkst. balso teisę turinčių piliečių parašų. Dabartinis slenkstis – 300 tūkst. balso teisę turinčių piliečių parašų.

3. Iš Konstitucijos būtų išbraukta nuostata, kuria užsienio subjektams sudaroma galimybė Lietuvoje įsigyti žemę, vidaus vandenis ir miškus, ir nustatyta, kad jie gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir Lietuvos valstybei.

4. Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu. Iki šiol tokios nuostatos Konstitucijoje nėra.

Privalomasis referendumas bus laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvaus daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Prieš referendumą Vyriausiosios rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad rinkėjų sąrašuose yra įrašyti 2 mln. 532 tūkst. 355 rinkėjai. Tai beveik 100 000 rinkėjų daugiau nei prieš mėnesį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose. Šioje keistoje disproporcijoje referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės nariai įžvelgia Lietuvos valdžios sąmoningą norą bet kuria kaina sužlugdyti nepageidaujamą referendumą.

Žiūrėkite ATV pokalbį apie rinkėjų skaičiaus pagausėjimą su VRK nariu Roku Stabingiu :

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

57 komentarai

 1. Kemblys:

  Pareiškiau savo valią Raudondvario rink. apygrd. Iki 10:00 , manau, balsavo apie 20 žmonių. Balsadėžė skaidri, kiek įžiūrėjau, visi buvo UŽ.

 2. Liūdna, kai daugelis tikrai gerbtinų žmonių neįžvelgia šio referendumo iniciatorių klastingų užmačių ir jais tiki. Taip Lietuvą ir į tarpeklį įstumti galima. Referendumo iniciatoriai šiuo atveju, o ne valdžia sumanė prievartauti savąją tautą. Nes jie NELEIDŽIA ŽMONĖMS TURĖTI SAVO NUOMONĘ. Keturi skirtin gi klausimai suplakti į vieną, o tai reiškia, kad rinkėjas negali pasisakyti kiekvienu klausimu. Jei jis mano, kad referendumui sušaukti užtenka 100 tūkstančių žmonių iniciatyvos, jis, DEJA, PRIVALO MANYTI IR KAD žemės negalime parduoti užsieniečiams.

  Toks rinkėjų prievartavimas puikiai atskleidžia jų kląstą.

 3. iš Kauno nelinksmai:

  Pabalsavome 11val.30min. Balsuojančiųjų labai mažai. Kaimynai geriau pasirinko išvykas į kolektyvinius sodus… Šiek tiek rinkau pati parašus iš bendradarbių, iš kaimynų, pažįstamų ir dabar priminus, kad neužmirštų nueiti pabalsuoti, mane tiesiog pribloškė atsakymais. Atseit neis balsuoti, nes šis referendumas labai pavojingas, jis Rusijos sumanytas. Neturiu net ką pridurti. Štai ką gali Landsbergio, kaip kokio Šėtono kerai. Paveikė žmonių smegenis ir prasidėjo, kaip ir per prezidento rinkimus, tarsi masinė psichozė. Nusivyliau galutinai.

  • Kemblys:

   Nereikia nusivilti, MES surinkome virš 300000 parašų – tiek išjudinome žmonių, o kiek balsuos per referendumą, tiek žmonių parodys, kad nesitaiksto su esama padėtimi Lietuvoje. Dalinės pergalės gera pradžia darbo. Jau dabar aišku, kad reikia kurti naujas Tautą vienijančias jėgas. Visi praėję rinkimai parodė kas ko vertas Lietuvoje, referendumas tik patvirtins tai, kas jau aišku.

  • VILNIETIS:

   Žinom mes tų parašų rinkėjus 🙂
   Kažkokia rinktinė publika. ir emocine prasme ne pati “mieliausia”. Jaunesni (tokie kaip aš), tiesiog sumelavom, kad “jau pasirašėm”. Netikėtai užklupti vyresni dažnai nesumesdavo kaip išsisukti, ir nenorėdami konfliktuoti, pasirašydavo. Taip buvo mano darbovietėj. Pats garbaus amžiaus (jau keli metai pensijoje), bet vis dar dirbantis vadovas parašus rinko. Mes jaunesni visi sutartinai melavome, kad “jau pasirašėme”. manau, kad doras melas – nereikia pyktis su valdžia ir skaudinti garbaus amžiaus super emocingų žmonių. Vyresni (pataikaudami vadovui) pasirašė. tad spėkit, ar jie ateis į referendumą?
   Mano artimi giminaičiai (taip pat garbaus amžiaus žmonės), gyvenantys Vilniuje, Karoliniškėse taip pat pasirašė. O kaip tai nutiko? Tiesiog užėjo į jų būtą gana konfliktiško būdo kaimynas ir paprašė, kad pasirašytų. nesumetė žmonės sumeluoti, kad “jau pasirašė”. Tad , nenorėdami pyktis su kaimynu, pasirašė. Kai man pasakojo, tai jiems sakiau “galėjot gi pasakyt, kad jau pasirašėt”. atsakė, kad nesumetė. Bet teigė, kad į šį referendumą jie tikrai neis 🙂

   • jeigu:

    mes nepriaugome iki Šveicarijos ir kitų vakarų šalių demokratijos lygio, ką gi. Baudžiauninkų mentalitetas žmonėse gajus. Užtat visai kitaip balsavo europarlamento rinkimuose britai, prancūzai, italai. Jei nenori būti amžinu tamsuoliu ir baudžiauninku – pasidomėk, ką daro pažangiausios tautos.

 4. Kaip jūs manote, ar Rusija būtų okupavusi Krymą, jei joje žemės sklypelius būtų turėję tarkime bent 10 tūkstančių Vakarų Europos piliečių: vokiečių, Prancūzų, anglų, olandų ir t.t.

  • Kažin:

   Klausimas ne man, bet noriu atsakyti.
   Manau, kad tai nebūtų buvusi kliūtis, nes jie kaip buvo, taip ir būtų likę vokiečiais, prancūzais, anglais, olandais, jų sklypeliai kaip buvo, taip ir būtų likę jų, o tik atsidūrę kitoje – Rusijos valstybėje, kurioje, beje, taip pat veikia privačios nuosavybės teisė.

   • Klįstate. Kad lengviau būtų galvoti, pastatykite save mintimis į Rusijos vadžios postus ir pagalvokite – užimsiu žemes, kur nėra galingųjų vakarų tiesioginių interesų, pabambės ir nutils. O jei užimsiu žemes tų, kurių broliai Vakarų valdžioje, tada jie gali ir karą man paskelbti. Geriau tada Krymą palikti ramybėje. O Lietuvos atveju viskas būtų analogiškai: kol čia gyvena tik lietuviai, rusai ir lenkų trupinėlis, šias žeme galima pabandyti susigrąžinti…

    • Alvydas:

     Na jūsų ir logika, pagal jūsų pasvartymą Lietuva tik tada bus saugi nuo rusu kai joje nebebus lietuvių o bus tik belgų, švedų, vokiečių ir visokių kitokių nuosavybė, va jau tada rusai nedrįs užpulti kai visi lietuviai gyvens londonuose.

    • iš Kauno nelinksmai:

     Juokingi argumentai, kad jei Lietuvos žemė bus supirkta, tarkim, danų, tai Rusija, norėdama okupuoti Baltijos šalis, išsigąs danų. Nuo rusų invazijos dar niekas nesustabdė ir nesustabdys. Tai konservatorių žmonių mulkinimas ir jų koziris. Atimkite iš konservatorių rusų ginklą ir jie neturės jokio rimto argumento. Jei rusai pradės karo žygius į Pabaltijį, visi svetimšaliai”neš muilą” iš šių šalių kuo toliau. Niekas nenorės “paragauti” Sibiro. Kita vertus, mes nežinome kiek mūsų valdžios žmonės Lietuvos jau išprekiavo ir ar pirkėjai ne rusai? Pavyzdžiui, Jūrmala jau rusų, Latgalos miškai – švedų. Bus kaip su Mažeikių nafta – parduodame amerikiečiams, o jie perparduoda rusams. Turėdami tokį agresyvų kaimyną, mes nieko negalėsime sąžiningai spręsti, nes mūsų spekuliantai iš konservatorių ir liberalų vis mosuos rusų ginklu.

     • N:

      O gal ir gerai, kad “rusai puola”? Bent kol kas laikinai tai pristabdys norą užsieniečiams įsigyti žemės. Realiai Rusija gi Lietuvą anksčiau ar vėliau tikrai paims. Bet žemės klausimas vis tiek išlieka aktualus. Ne kai ji bus parduota, tai ir už 100 metų atsiras kas reikalaus ją grąžinti natūra ar kompensacijų pavidalu…

      • bartas:

       “Realiai Rusija gi Lietuvą anksčiau ar vėliau tikrai paims”. Žiūrėk koks aiškiaregys. Gal, Tamsta, pasakysi tiksliau. Vis tik bus šventė , reikia pasiruošti.

       • prašalaitis:

        Ar žinai tamsta, kad kiekviena teritorija turi savo geografinį likimą. O šita 404 teritorija dar ir limitrofinė sanitarinė zona, t.y. arba suryjama didžiosios kaimynės, arba vegetuoja niekieno neprižiūrima, arba čiabuviai karo veiksmuose eina avangarde ir visi žūva. Šitie desperatiški klyksmai, kad pardavus žemes bus saugiau, kad mus kažkas apgins, kad taip mes giliau integruosimės į eu ir patapsime lygiaverčiais europiečiais, tik juoką kelia. Na, nebent monsanto ir ševronas žemes supirks. Gal tada academy samdiniai ir gins korporacijų turtą.

       • N:

        Čia tavo problemos, jei nesigaudai geopolitikoje. Jei toliau Lietuvos ir jos pasienio nematai. Vakarai visiškai ekonomiškai ir finansiškai žlugę ir vienintelė išeitis jiems išlikti – pradėti karą su Rusija. Nieko naujo, tas kartojasi per šimtą metų po 1-2 kartus jau kokius 500 metų. Tiesa, priežastys kiekvieną kartą kitos. Šiuo metu tai visiškas Vakarų ekonominis, finansinis, ir, svarbiausia, moralinis ir demografinis krachas. Taip kad Rusija turi realų šansą šitą teritoriją (ne tik Lietuvos, bet ir aplinkinę) paimti.

    • Kažin:

     Skirkite žemės ir teritorijos sąvokas, tada suprasite. Krymas kaip teritorija tapo Rusija, tačiau iš toje teritorijoje turinčių žemės ne rusų tautybės asmenų jos niekas neatėmė.
     Žemės pardavimo valdymą galma reguliuoti teisiniais “saugikliais”. Jais galima padaryti tokią “tvorą”, kad net uodas savo snapo neprakiš. Pvz., dėl to, kad Lenkija ir Rusija yra buvę Lietuvos okupantai, bet to nepripažįsta, šių šalių piliečiams teisės pirkti Lietuvoje žemę neleisti, tarkim, iki 2040 metų. Kitoms šalims gali būti kitokie žemės įsigijimo suvaržymai, pvz., vienas iš jų – tik išmokus lietuvių kalbą ir t.t. ir pan..

  • N:

   Naivus mąstymas. Rusijai tai nė motais. Užtat kai Lietuvoje didelė dalis žemės priklausys užsieniečiams, tik paskutiniais debilai eis ginti “Lietuvos”, o tiksliau užsienio nuosavybės.

 5. Kažin:

  Landsbergį neigiamai vertina apie 70 % žmonių, taigi tokiu atveju jo vieši raginimai nedalyvauti referendume tegalėjo paskatinti priešingą veiksmą – dalyvauti iš keršto, kas, akivaizdu, tebūtų į naudą jo organizatoriams.
  Taigi dėl žmonių galimo nedalyvavimo referendume kaltę versti Landsbergiui yra tas pats, kas kaltinti veidrodį, kai pats snukis kreivas…

 6. VILNIETIS:

  Niekas į tą jūsų referendumą neis. Bus gerai, jei aktyvumas perkops tą 10% ribą. Nemanau, kad net tie 300 tūkst., kurie pasirašė, balsuos. Pvz., mano giminaičiai (gyvena Vilniuje, Karoliniškėse) pasirašė todėl, kad (anot jų) įkyrus ir konfliktiško būdo kaimynas pas juos užėjo ir paprašė pasirašyti. Tad nenorėjo pyktis ir pasirašė. Ir mano darbovietėje netgi labai jau garbaus amžiaus (keli metai kaip pensijoje), bet vis dar dirbantis vadovas su parašų lapais lakstė. Taip pat aršoko būdo. Su vadovu – nesipyksi, tad visi sutartinai melavome, kad “jau pasirašėme”. O kur gi dėsies? Aišku, jo kiek prisibijom, o ir garbaus amžiaus žmogaus skaudinti nesinori.
  Sakiau jiems, “galėjot gi pasakyti, kad jau pasirašėt”. Na, iš netikėtumo nesuvokė žmonės. Na, tiek to – vis tiek žemgrobių referendume jie nedalyvaus. Panašiai kaip ir dauguma kitų parašų rinkėjų netikėtai užkluptų žmonių.

  Na, o dėl išankstinio balsavimo gana aukštų rezultatų (nebūčiau patikėjęs, kad tik ant pusės mažiau) – tai čia didele dalimi kaliniai įkalinimo įstaigose nubalsavo. Šiuo klausimu jie taip pat “vieningi”…. IŠ VISO – AR NEBŪTŲ TIKSLINGA KALINIAMS SUVARŽYTI IR PILIETINES LAISVES (konkrečiai – ĮKALINIMO IR TEISTUMO (iki kol jis pasibaigs) laikui sustabdyti rinkimų teisę)? Juk toks suvaržymas būtų moraliai prasmingas.
  Bet. kalinių aktyvumas – dar ne rodiklis. Pamatysim šiandienos rezultatus 🙂

 7. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Adamkus, kol buvo prezidentūroje, irgi viešai pasakė, kad balsuos už Ignalinos AE uždarymą. Dabar atsigavo ir prisipažino, klydęs. Šio referendumo rezultatus irgi pajusime vėliau. Valdžiažmogiai tam ir yra, kad jauktų žmonių protus, kad vykdytų savo viršininkų, esančių Maskvoje ar Briuselyje įnorius, aktyviai dalyvautų tautų internacionalizavime [dabar – globalizavime], žmoniją paversdama paklusniais veršiais, kurią bus lengviau ”utilizuoti”.
  VISKAS NUMATYTA – APIE VISKĄ PAGALVOTA!

 8. Aušrius:

  Nedalyvaus, nebalsuos – jų valia. Reiškia niekam tos Lietuvos ir nereikia. Jiems dabar reikia Europos Sąjungos! Bet ir ta Sąjunga, kaip žinia, už kelių metų grius. Kur tada gyvensim, kai Lietuvą jau būsim išparceliavę? Gal kaip čigonai valkiosimės – be namų ir be tėvynės?

  • N:

   Putinas pasirūpins. Maruška Rossija priglaus. Bet nedėkingi lietuviai, patys sugriovę savo tėvynę, vėl viskuo kaltins Rusiją.

   • Aušrius:

    Putinas čia nebelįs. Kai esam NATO nariai, vargo jam būtų daug, o nauda labai jau smulki. Bet užtai visi keliai atviri Lenkijai. Lenkai nei valiutos savo išsižada, nei kalbą savo prie svetimų derina, nei teritoriją parceliuoja. Po ES subyrėjimo pasiims mus kaip parpuolusį vaiką. Tuo labiau, kad Armija Krajova jau dabar Lietuvos teritorijoje stovi. Po NATO vėliava. O mes savo armijos išvis neturim.Ir žemes pirmiausia supirks ne kas kitas, o lenkai. Nes jiems labiausiai ir rūpi. Bus kaip ir su Mažeikių Nafta. Kabino makaronus, kad be užsienio “Investuotojų” tai tik metalo krūva, todėl būtinai ją reikia atiduoti užsieniečiams, be to ir nuo ruso būsim nepriklausomi. Tik po kurio laiko žiūrim – rusai po tą gamyklą vaikšto, o mes neturim ten jokių teisių… Kai tą Jukos nuvertė, lenkai gamyklą priglaudė – nieko mes nesusigrąžinom ir niekada nesusigrąžinsim. Pirmiausia – neprarasti reikia.

    • bartas:

     Man oda paaugais nuėjo nuoTavo tiesos.

    • N:

     Rusija dar ir kaip lįs. Tai jos gyvybinių interesų zona. Ir joks NATO neapsaugos. Kadangi Rusija tikrai anksčiau ar vėliau išdrįs mesti iššūki NATO, tai Lietuva virs kovos lauku. Ar to mums reikia? Jokie NATO kareiviai čia nekariaus su Rusijos armija apkasuose. Bus masyvus raketų ir aviacijos abipusis bombardavimas, kuris nušluos pusę, o gal ir didžiąją dalį Lietuvos. NATO kitaip nekariauja, o ir Rusijai į tokią taktiką teks atsakyti taip pat.

 9. Briuselis - mūsų vairininkas:

  valio valio valio! rusurendūmynis gaivalas pamažu sklaidosi, tikiu kad šviesa ir tiesa nugalės o banditų anūkams nepavyks susikrauti sau politinio kapitalo tokiais populistiniais išsišokimais kaip pavyzdžiui šis rusurendūmas. (referendumo nebus, nusigraušite nagus, pasirupins jumis Rusijos galybė.)

 10. Dėl Referendumo rezultatų traktavimo VILNIEČIUI:

  Naujausiais duomenimis rinkėjų aktyvumas jau viršijo 6 proc. Tad 10 proc riba tikrai bus peržengta. O dar reiktų pridėti ir tuos 3 si viršum proc. išsankstiniame balsavime. Tad bendras rinkėjų aktyvumas gali būti 12-15 proc.
  Iš tiesų nieko stebėtino. Parašų rinkėjai – tikrai patriotiškai nusiteikę ir pasiaukoti tėvynės labui linkę žmonės iš teisų aplankė visus Lietuvos piliečius. Tad kiekvieno asmeniškai jau buvo paklausata, ar jis remia Referendumą, ar ne. ir visi remiantys turėjo progą pasirašyti. Didžiulio Referendumo šalininkų aktyvumo dėka buvo surinkti 320 tūkst. parašį. Sutinku – iš tiesų tai gali būti visi šį referendumą rėmę žmonės. Tad tikrai nereiktų stebėtis, jei ir referendume dalyvavusių skaičius bus apie 300 tūkst.

 11. Balsas iš dangaus:

  Kai Šliužas TV studijoje pradėjo visiems siūlyti į snukį, galutinai apsisprendžiau nebalsuoti, kažkas čia ne taip.

 12. Atgalinis pranešimas: VRK spaudos konferencijoje pristatys referendumo rezultatus (tiesioginė transliacija, video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė