Vyksta referendumas dėl Lietuvos žemės priklausomybės ir referendumui surengti reikiamo parašų skaičiaus sumažinimo (video) (57)

Birželio 29 d. 7 val. prasidėjo Lietuvos piliečių iniciatyvą surengtas privalomas referendumas „Tautos valia“. Balsavimas truks iki 20 valandos.

Šiuo referendumu siekiama pakeisti Konstitucijos 9 bei 147 straipsnius, kad būtų  įtvirtinti keturi dalykai:

1. Referendume priimti sprendimai galėtų būti keičiami tik kitu referendumu. Iki šiol tokios nuostatos Konstitucijoje nėra.

2. Būtų sumažintas slenkstis rengti referendumą piliečių iniciatyva. Tam pakaktų 100 tūkst. balso teisę turinčių piliečių parašų. Dabartinis slenkstis – 300 tūkst. balso teisę turinčių piliečių parašų.

3. Iš Konstitucijos būtų išbraukta nuostata, kuria užsienio subjektams sudaroma galimybė Lietuvoje įsigyti žemę, vidaus vandenis ir miškus, ir nustatyta, kad jie gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir Lietuvos valstybei.

4. Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu. Iki šiol tokios nuostatos Konstitucijoje nėra.

Privalomasis referendumas bus laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvaus daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Prieš referendumą Vyriausiosios rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad rinkėjų sąrašuose yra įrašyti 2 mln. 532 tūkst. 355 rinkėjai. Tai beveik 100 000 rinkėjų daugiau nei prieš mėnesį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose. Šioje keistoje disproporcijoje referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės nariai įžvelgia Lietuvos valdžios sąmoningą norą bet kuria kaina sužlugdyti nepageidaujamą referendumą.

Žiūrėkite ATV pokalbį apie rinkėjų skaičiaus pagausėjimą su VRK nariu Roku Stabingiu :

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė