J. Panka: Reikėtų stebuklo, kad referendume sudalyvautų 50 proc. piliečių (34)

Balsas.lt, R. Kondratjevo Julius Panka nuotr.

Balsas.lt, R. Kondratjevo Julius Panka nuotr.

„Žmonių mažoka, bet buvo galima tai prognozuoti. Sakėme, kad referendumą reikia rengti su antruoju Prezidento rinkimų turu ir rinkimais į Europos parlamentą, nes Lietuvoje per dvidešimt penkis metus yra tokia praktika, kad referendumo atskirai dar niekada nėra buvę“, – portalui balsas.lt sakė vienas referendumo iniciatorių, Tautininkų Sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Mažas piliečių aktyvumas jo visiškai nestebina. „Žmonės du mėnesiu buvo gąsdinami: vyko gąsdinanti agitacija, kad Lietuva bus išmesta iš Europos Sąjungos, kad gausime baudą, kad reikės gražinti įmokas. Vėliau prasidėjo politinio lygmens gąsdinimai, – kalbėjo J. Panka. – Buvo agituojama boikotuoti referendumą. Mes žinome, kad politinės partijos turi labai didelę įtaką savo nariams“.

J. Panka pabrėžė, kad kaimuose, seniūnijose, jeigu valdanti partija pasakė neiti, tai žmonės ir bijo eiti. „Jam kyla baimė gal malkų žiemą niekas neatveš. Tai yra primityvūs dalykai, bet tikrai svarbūs žmonėms. Dabar matome rezultatus“, – sakė politikas.

Jis užsiminė apie mintį keisti Lietuvos įstatymus. „Žinome, kad kai kuriose valstybėse nėra būtinybės, kad referendumas būtų įvykęs tik jame sudalyvavus 50 proc. piliečių. Jeigu žmogui yra svarbu, jis nubalsuoja, sprendimas būna priimtas. Kurie neateina, reiškias jam valstybė yra nesvarbi. Jų nuomonės nereikėtų ir klausti“, – sakė J. Panka.

Paklaustas, ar tikisi, kad referendume sudalyvaus virš 50 proc. piliečių, J. Panka sakė, kad referendumas bus lakmuso popierėlis. „Pasižiūrėsime, kiek mūsų tauta tapo pilietiška per 25-erius metus, kiek ją dar galima išgąsdinti. Niekas netikėjo, kad surinksime 320 tūkst. parašų, žinoma, dabar reikėtų stebuklo, kad susirinktų 50 proc. rinkėjų, bet dar ne vakaras“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

34 komentarai

 1. Ūla:

  Nenusiminkime, nes pasiekta daug. Valdžiažmogiai sujudo ir parengė pardavimo apribojimus. Tai jau šis tas, nors skubos darbas tik “velniui į naudą” :). Yra patarlė – “skubos darbą velniai gaudo” , panašiai ir atsitiko.

 2. N:

  Nieko nepasiekta. Lietuvių tauta neverta išlikti. Neapgynė savo žemės. Dabar galės sėkmingai išpardavinėti žemę ir pederastizuotis pagal Amerikos programą: “JAV paskelbė savo užsienio politikos pagrindinį tikslą ir visiems sodomijos priešininkams grasina susidorojimu.”

  http://ltnacionalistas.wordpress.com/2014/06/29/pranas-valickas-is-kur-bliadstvos-eina/

 3. bartas:

  Tik ką grįžau iš kaimo. Kaime klausiau kaimynės . Ar eisi balsuoti. Atsakymas; tai, kad mums sakė, kuo mažiau žmonių ateis , tuo geriau. Klausiu – kas tai pasakė, neišdavė. Bet gi pati rinkai parašus ir dabar neini balsuoti. Kodėl? Atsakyti nesugeba, nes rankoje alaus butelis.
  Lansbergistai teisūs. Runkelynas. Kažkas teisingai yra sakęs- Tautos Lietuvoje surinksi apie 10 nuošimčių.

 4. Gintaras:

  Žmonės net neįtaria ką jie praranda nebalsuodami.

 5. saul:

  Ta pati daina kaip visada- visi runkeliai ir kvailiai, tik mes gudrūs. Aš irgi grįžau iš kaimo. Ūkininkai juokiasi iš to referendumo, nes kas norėjo, jau seniai susipirko tą žemę per statytinius. Paštininkė sakė, kad žmonės nesupranta formulavimo ir įtaria, kad čia tik dar viena sukčių afera, o balsuot tai eis, sakė, tik braukys belekaip, kad sugadinti. Kaltinkite tik save, organizatoriai.

 6. rasi:

  Jokio referendumo neturejo buti .Kai dabar Zmones suklaidinti neatejo balsuoti skaitysis , kad Tauta norejo Zeme parduoti uzsienieciams . Kaip gudriai sugalvota . Visi zino , kad net i Prezidento rinkimus Zmones nesusirenka . Dabar nebus kaltu , tauta savo noru leido isparduoti Tevynes Zeme uzsienieciams . O is kur Tevynes Zemes gauti tautieciui norinciamdirbti Zeme ?. Tevynes Zemes neturi liesti niekas tai sventas Tevynes visu Tautieciu turtas . Tautietis daugiau nieko nebeturi .Zmones kurie supranta ka praranda sunkiai isgyvens .Iki ko daeita , kad net referendumu turi Tautietis spresti Zemes likima .Tevynes Zeme proteviu dovana kiekvieno Lietuvio , jos turejimas tai prabanga .Nuvaziuokite i uzsieni ar lengvai Zemes nusipirksite tikriausiai , kad ne .Ir net balsavimo lapeliai ir tie supainioti . Labai jau liudna ir neteisinga .

 7. žlugimas:

  Labai blogi balsavimo lapai,nėra suformuluoto aiškaus klausimo, todėl dažnas net ir atėjęs pabalsavo ne taip, kaip nori. Viskas tyčia padaryta taip, kad liktume be savo žemės

 8. Arnas:

  O kodėl Alkas užblokavo Doc (vilniaus universitetas) komentarą? Trumpam pasirodė, o po to – dingo. Juk nieko jame blogo nebuvo?

 9. prašalaitis:

  Visi aplink kalti: organizatoriai, lapai, klausimai, fomuluotės, oras, sekmadienis, dainų šventė…
  Supraskit pagaliau, žmonėms gerai ir taip, jiems nereikia Lietuvos. Jie sugeba tik inkšti ir verkšlenti, kaip bloga gyventi, bet kai reikia, bent jau atėjimu pasipriešinti valdžiai, jie tampa bejėgiai ir suranda milijoną priežasčių išvengti. Kas būtų, jeigu reikėtų paimti ginklą į rankas!!! Žmonės patys pavertė valstybę išparduota teritorija, už kurią guldyti galvą nėra prasmės. Kaip, beje, ir dalyvauti teritorijos valdytojų rinkimų farse. Aišku, kad ateityje neatsiras norinčių net pirštą pajudinti dėl bendro reikalo. Kam vargintis dėl kvailių, bailių, gobšuolių ir nuliberastintų hipsterių. Dėkui parašų rinkėjams ir organizatoriams už sugaištą laiką.

  • Amelija:

   Nesutinku su tamstos teiginiais:

   1. “… žmonėms (…) nereikia Lietuvos. Jie sugeba tik inkšti ir verkšlenti”). Lietuvos žmonėms reikia, bet ne nuo Europos aptvertos spygliuota viela , kaip čia nuolat rašo vienas komentatorius. Inkščia ir verkšlena taip pat mažuma, beje, daugelio jų inkštimas pasireiškė agituojant už referendumą. Kas myli Lietuvą, yra ne tinginiai, moka planuoti gyvenimą niekada neverkšlena – o į referendumą nėjo arba prieš pasiūlytas pataisas balsavo būtent šito požiūrio žmonės.

   2. “Žmonės patys pavertė valstybę išparduota teritorija, už kurią guldyti galvą nėra prasmės.” Teritorija neišparduota ir niekada nebus išparduota, nes dirba Lietuvos ūkininkai, veikia logistikos centrai, įmonės, vystosi laisvosios ekonominės zonos. O galvą guldyt, jei prireiks, eis tikrai ne rėksniai, per visą agitacinės kampanijos laiką niekinę ES, NATO ir liaupsinę Rusiją. Vakarai mūsų sąjungininkai, nuo jų gintis nereikės. Būkit ramus, net nuo lenkų, kurių čia kai kas labai bijo.

   3. “ateityje neatsiras norinčių net pirštą pajudinti dėl bendro reikalo”. Va čia tai jau gūdi nesąmonė. kaip parodė referendumo balsavimo rezultatai, jo tikslai anaiptol nebuvo “bendras reikalas”. Bendri reikalai ne skaldo, o vienija piliečius, telkia juos, ir kai bus tikras, o kažkieno užsakytas reikalas, žmonės pajudins ne tik pirštą, bet ir smegenis, ir laiko negailės, ir jėgų.

   Taigi neprasivardžiuokit, išgerkit valerijonų (jei žmona leis – geriau šimtą gramų) ir eikit ramus miegot. Lietuva gyva, sveika, gražios ateities valstybė. Ir jos žmonės protingesni, negu manė Šliužas.

   • prašalaitis:

    Turiu poniai, ką atsakyti, bet nenoriu. O kodėl nenoriu, atsakau – jūs esate neįdomi pašnekovė, su jumis nuobodu bendrauti, jūs niekada neatsakote į rimtus jums užduodamus klausimus, kas liudija jūsų neplatų požiūrį ir neišprusimą, jūsų argumentai LLRI stiliumi jau seniai žinomi, jūsų pseudoelitinis mąstymas seniai aiškus, jūsų iliuzijos dėl sąjungininkų irgi aiškios. Jūsų komentus visuomet praleidžiu, kaip pačius lėkščiausius ir vienodus. Jūs ponia, kaip rusai sako, zanuda. Ateityje, ponia, man nereplikuokite. Ir dar. Kodėl jūs dalijate sveikatos patarimus į kairę ir į dešinę žmonėms, kurių visiškai nepažįstate. Ar esate gydytoja? Greičiausiai ne. Nors būnant eu, geriau būtų gerti ne alų ar vyną, bet rusišką degtinę, nes po jos traukia prie moterų. 😉 Ech…Ameliut…;)

    • L:

     Prašalaiti, tave Amelija nokautavo, todėl ir neturi ką atsakyti. Ką tokie, kaip Tamsta, gali atsakyti į tokius stiprius argumentus? Tik tą ką sugeba – įžeidinėti, o tai, deja, ne argumentas. Lotynų patarlė sako: “Jupiteri, tu pyksti, vadinasi esi neteisus”.j

   • Perkūno Paukštis:

    Neaišku, kokių nuodų pati prigėrus.

   • L:

    Puikus atsakymas, p. Amelija. Kai pradėjo blokuoti mano komentarus, aš nustojau lankytis šiame portale, bet šiandien, besidžiaugdama dėl lietuvių sąmoningumo (juk ir violetinei isterijai žmonių dauguma nepasidavė) paskaičiau ir radau Jūsų puikų komentarą, kuris pataisė man nuotaiką. Ačiū.

   • N:

    Kliedesiai.
    Kaip žmonėms reikia tokios Lietuvos parodo emigracijos mastai. Kaip žmonės eis ginti Lietuvos (nuo ko eis ginti?), jei dabar neapgynė jos? Ir kodėl turės ginti ne savo žemę? Valstybė svetimoje žemėje ilgai negyvuos. Taigi, jokio bendro reikalo nėra, kaip parodė referendumas. Nes jei jis būtų, kaip tu sakai, tai dauguma būtų atėjusi ir nubalsavusi UŽ žemės pardavimą. Dabar gi daugumai niekas nerūpi, tingi š*kną nuo sofos pakelti, su bambaliu rankos ir cigarete dantyse šliaužioja. Reikia tik pinigų ir kuo daugiau. Bet jų nebus. Nes ne šeimininkas lietuvis greitai bus ant Lietuvos, o ir teritorija šita greitai vadinsis kaip nors kitaip.
    Todėl vienintelė viltis dabar tik ES žlugime. O šiame reikale Rusija labai pasitarnauti gali.

 10. albinas:

  Ką padarysi, jeigu didžioji lietuvių dalis tėra besmegeniai biorobotai. Bet gerai nuteikia ir tai, kad dar 10 proc. liko savo protu mastančiu žmonių. Ir jeigu ta dešimtoji dalis susiburtu į viena junginį, būtu didžiulė jėga.
  Referendumo mūšis vyko visus metus nelygiomis sąlygomis, bet kovojom iki paskutinio. Mūšį pralaimėjome, bet karas dar nesibaigė.

 11. taip:

  REIKIA NE STEBUKLO O GERO ORGANIZAVIMO, TURETI LESHU RENGT REFERENDUMA, INFORMACINIU KANALU PER KURIAS BUTU GALIMA SKLEIST SAVO NUOMONE, IR GERI KLAUSIMAI KURIE NET SUJAUDINTU TA VISUOMENES DALI KURI I REFERENDUMUS PAPRASTAI NEINA.
  KAD IR I SI REFERENDUMA BUTU ISHKART ITRAUKE KLAUSIMA DEL EURO IR MANU BUTU TIKRAI ATEJE TIE 50 PROC.
  GEJU KLAUSIMAS IR JU SANTUOKU DRAUDIMAS TAIP PAT BUTU ATVEDES DIDELE DALI PRIE URNU. IR T.T./ KITAIP SAKANT SITAM REFERENDUMUI NEBUVO TINKAMAI PASIRUOSHTA, NETURETA LESHU, NEBUVO TINKAMU ZMONIU, INFO SKLIDIMO KANALU IR T.T.T. REIKIA VISKA DARYT NUOSEKLIAI; KURT GRUPES INTERNETE, KAIMUOSE, MIESTELIUOSE, MOESTUOSE, KOLOBORUOT SU UZSIENIO LIETUVIU BENDRIJOM, TURETU KAZKOKIU LESHU (RENKANT KAZKOKIUS MINIMALIUS INASHUS), SAVO RADIJA (JEI LESHU TRUKUMAS INTERNETINIS RADIJAS) TELEVIZIJA (TAIP PAT GALI BUTI INTERNETINE (10 KARTU PIGIAU) E-DIENRASHTIS (IRGI DIDELIU INVESTICIJU NEREIKIA). KITAIP SAKANT REIKIA STIPRIAI RENGTIS PRIES SURENGIANT KAZKOKI REFERENDUMA, ISHDISKUTUOT SU ZMONEMIS, SU TEISININKAIS, SURAST REMEJUS .T.T. (NE TAIP KAIP DABAR VISI SUZINOJO KAD REFERENDUMUI REIKEIMI BALSAI RENKAMI TIK LIKUS MENESIUI IKI TU BALSU RINKIMO PABAIGOS)
  VA TAIP PANKA REIKIA DARYT IR NEREIKES LAUKTI STEBUKLO.

 12. Kažin:

  Ar čia tautininkas, jei save lyg boba visokiais pletkeliais teisina, užuot pasitraukus iš politikos…

 13. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Vakaras jau buvo. Tuoj auš kita diena. “Pozicijos-opozicijos” klanų junginys švenčia pergalę. Rezultatai, dezinformacijos pagalba, juos tenkina. Dabar ausis išūš Butkevičiaus ir Landsbergio džiūgavimai, kad tauta nepasidavė pagundoms. . Pavarčiau komentarus ir pasibaisėjau. Tokio politinio neraštingumo, tautinės neapykantos, beždžioniavimo pagal partijų vadukų madą, nesitikėjau. Neįvykęs referendumas kelia naujus uždavinius tautiniam judėjimui. Naujus uždavinius ir naujus rūpesčius.
  p.s. Rusų Putinas turės ko pasimokyti iš mūsiškių ”pozicijos-opozicijos” antiagitacijos.

 14. Virginija:

  Referendumas tik dar kartą įrodė, kokie mes esame abejingi ir silpni kaip tauta. Jei mus net nevienija Žemė, tai apie kitas vertybes net nėra ko ir kalbėti. Praeis dar keli šimtmečiai ir mes liksime tik rašytiniuose raštuose, kad buvo tokia tauta kaip lietuvių.
  Remiantis dabartinės raidos kryptingumu, jau yra prognozuojama, kad 2300 metais Lietuvoje gyvens tik 50 tūkst. lietuvių. Pagal gimstamumo, mirtingumo, emigracijos skaičiavimo duomenis, kad išlaikyti dabar esantį gyventojų skaičių, moterys turi gimdyti bent po tris vaikus. Ateities gairės liūdnokos.

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Net ir tokioje būsenoje tereik bent 10-ies bendraminčių, kad patvarkyti reikalus norimai gera linkme.

  • Dalė:

   Ar jums neatrodo, jog žmonės paprasčiausiai pavargo tikėti laisvės ir laimės šaukliais?
   Kiek jų buvo per pastaruosius dešimtmečius – sąjūdis, “Tvarka ir teisingumas”, Valinskas su savo linksmuoliais, “Drąsos kelias”…
   Pažadai, pažadai, pažadai… o Jonas kaip arė, taip aria, grašius gaudamas.
   Nereikia norėti, kad jis staiga imtų ir patikėtų dar vienos naujos partijos pažadais, tiek kartų nusivylęs.
   Pulti nuogas į dilgėles jis jau nebenori.
   Pakankamai pasisotino aklu tikėjimu.
   O sąmoningumas turi subręsti.

   • Virginija:

    Dale, šis referendumas buvo skirtas ne Jonui, Petrui ar kokiai partijai pareklamuoti. Šis referendumas buvo skirtas tam, kad išsaugoti mūsų protėvių žemes – jų neskaidant ir neišparduodant. Kas šias žemes nupirks – parodys laikas. Gal lenkai laukus sukultūrins, paskanindami juos herbicidais, gal olandai pristatys prasmirdusių kiaulidžių taip uždusindami mūsų pievas, kvepiančias bičių medumi. Praeis dar kelios dešimtys metų ir neturėsime laukų, papuoštų ramunių žiedais, kur galima būtų basomis kojomis pabraidžioti po rasas…
    Sunku rašyti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė