J. Panka: Reikėtų stebuklo, kad referendume sudalyvautų 50 proc. piliečių (34)

Balsas.lt, R. Kondratjevo Julius Panka nuotr.

Balsas.lt, R. Kondratjevo Julius Panka nuotr.

„Žmonių mažoka, bet buvo galima tai prognozuoti. Sakėme, kad referendumą reikia rengti su antruoju Prezidento rinkimų turu ir rinkimais į Europos parlamentą, nes Lietuvoje per dvidešimt penkis metus yra tokia praktika, kad referendumo atskirai dar niekada nėra buvę“, – portalui balsas.lt sakė vienas referendumo iniciatorių, Tautininkų Sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Mažas piliečių aktyvumas jo visiškai nestebina. „Žmonės du mėnesiu buvo gąsdinami: vyko gąsdinanti agitacija, kad Lietuva bus išmesta iš Europos Sąjungos, kad gausime baudą, kad reikės gražinti įmokas. Vėliau prasidėjo politinio lygmens gąsdinimai, – kalbėjo J. Panka. – Buvo agituojama boikotuoti referendumą. Mes žinome, kad politinės partijos turi labai didelę įtaką savo nariams“.

J. Panka pabrėžė, kad kaimuose, seniūnijose, jeigu valdanti partija pasakė neiti, tai žmonės ir bijo eiti. „Jam kyla baimė gal malkų žiemą niekas neatveš. Tai yra primityvūs dalykai, bet tikrai svarbūs žmonėms. Dabar matome rezultatus“, – sakė politikas.

Jis užsiminė apie mintį keisti Lietuvos įstatymus. „Žinome, kad kai kuriose valstybėse nėra būtinybės, kad referendumas būtų įvykęs tik jame sudalyvavus 50 proc. piliečių. Jeigu žmogui yra svarbu, jis nubalsuoja, sprendimas būna priimtas. Kurie neateina, reiškias jam valstybė yra nesvarbi. Jų nuomonės nereikėtų ir klausti“, – sakė J. Panka.

Paklaustas, ar tikisi, kad referendume sudalyvaus virš 50 proc. piliečių, J. Panka sakė, kad referendumas bus lakmuso popierėlis. „Pasižiūrėsime, kiek mūsų tauta tapo pilietiška per 25-erius metus, kiek ją dar galima išgąsdinti. Niekas netikėjo, kad surinksime 320 tūkst. parašų, žinoma, dabar reikėtų stebuklo, kad susirinktų 50 proc. rinkėjų, bet dar ne vakaras“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė