KAM gynybos politikos direktorius: Saugumo priemonės Baltijos regione turi būti toliau stiprinamos (1)

Vaidotas Urbelis | kam.lt nuotr.

Vaidotas Urbelis | kam.lt nuotr.

Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis penktadienį įvykusiame susitikime su JAV gynybos departamento tarptautinio saugumo direktoriumi Dereku Chollet pabrėžė, kad saugumo priemonės Baltijos regione turi būti toliau stiprinamos. „NATO pajėgų dislokavimas ir sustiprinta oro policijos misija yra puiki NATO šalių solidarumo išraiška agresyvios Rusijos politikos fone. NATO priemonės yra teisingas atsakas į susidariusią situaciją, tačiau sąjungininkų pajėgų buvimas regione turi būti toliau didinamas“, – sakė dr. V. Urbelis.

Susitikime, kuriame dalyvavo visų trijų Baltijos šalių gynybos politikos direktoriai, buvo pabrėžta visų trijų valstybių parama JAV prezidento pasiūlymui skirti papildomą 1 milijardą dolerių papildomoms saugumo priemonėms regione.

Baltijos šalių atstovai pabrėžė, kad yra pasiruošę skirti papildomas investicijas siekiant užtikrinti tinkamą atvykstančių pajėgų priėmimą.  Vaidotas Urbelis pabrėžė, jog „Lietuva daro daug žingsnių, kad JAV ir kitų sąjungininkų buvimas mūsų regione būtų naudingas tiek mums, tiek atvykstantiems JAV ir kitų sąjungininkų kariams“. Trys Baltijos šalys paminėjo skiriamą papildomą finansinę paramą šalims, atvykstančioms į oro policijos misiją, poligonų ir kitos mokymo infrastruktūros plėtrą, kariuomenės modernizavimą.

Derekas Čoletas (Derek Chollet) skatino Lietuvą ir kitas Baltijos šalis vykdyti įsipareigojimus dėl gynybos biudžeto didinimo. Jis pabrėžė, kad JAV Kongreso nariai pritars naujoms saugumo priemonėms tik tada, kai matys realius Europos valstybių žingsnius didinant išlaidas gynybai bei skiriant bent 20 procentų gynybos išlaidų įsigijimams. Derekas Čoletas sveikino Lietuvos pastangas 2014 metais padidinti gynybos biudžetą  20 procentų ir skatino  iki 2020 metų pasiekti 2 procentų limitą.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos pagalbos Ukrainai, regioninio bendradarbiavimo ir santykių su Rusija temos.

KAM politikos direktorius kartu su savo kolegomis vizito JAV metu taip pat susitiko su įtakingų JAV kongreso narių patarėjais ir smegenų centrų (angl. think tanks) atstovais. Susitikimų metų buvo pristatyta saugumo situacija regione, Baltijos šalių atsakas į krizę Ukrainoje ir padėtis Afganistane.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė