Užsienio studentai Lietuvoje semsis profesinės patirties, mokysis Lietuvių kalbos (0)

VDU nuotr.

VDU nuotr.

Šią savaitę į Kauną atvyksta beveik trys dešimtys studentų iš užsienio, kurie vasaros metu atliks profesinę praktiką, mokysis lietuvių kalbos, susipažins su šiuolaikine Lietuva. Šiemet gerokai prasiplėtė stažuočių programos dalyvių geografija – į Lietuvą atkeliauja jaunuoliai ne tik iš Šiaurės Amerikos, bet ir kitų žemynų.

„Nusprendėme neapsiriboti vien Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programos dalyviais, tad sukūrėme vasaros stažuočių programą „Summer Internship Program“ (sutr. SIP). Joje dalyvauja studentai, nebūtinai kalbantys lietuviškai ar turintys lietuviškų šaknų, tačiau besidomintys mūsų šalimi ir galimybe įdomiai bei naudingai praleisti vasarą“, – apie pasikeitimus pasakojo viena programos rengėjų Radvilė Lipskytė.

Didžioji dalis studentų – iš JAV, Kanados ir Nyderlandų Karalystės, atvykstantys per Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programą, kuri vykdoma jau šeštus metus, bendradarbiaujant Vytauto Didžiojo universitetui ir JAV lietuvių bendruomenei. Naujosios SIP programos dalyvių šiemet bus šeši, jie atkeliauja iš Brazilijos, JAV, Vokietijos, Rumunijos, Ukrainos, Turkijos.

Abiejų stažuočių programų dalyviai susitiks įvadinės savaitės metu Vytauto Didžiojo universitete. Čia jie klausysis universiteto dėstytojų ir absolventų paskaitų apie šiuolaikinės Lietuvos aktualijas, eis į lietuvių kalbos pamokas ir lankysis jų studijų srityje veikiančiose įmonėse – galimose darbovietėse, kuriose studentams siūloma atlikti praktiką. Šių susitikimų metu jaunieji svečiai susipažins su darbo Lietuvoje ypatybėmis. Dalyviams skirta ir speciali kultūrinė-pažintinė programa, kurios metu jie susipažins su Kaunu, Vilniumi ir Trakais, keliaus laivu Nemuno upe, mokysis gaminti cepelinus, dalyvaus kitose ekskursijose ir užsiėmimuose.

Rugpjūčio 6 d. Vytauto Didžiojo universitete stažuočių programų dalyviams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai atliktą praktiką ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentams po vasaros grįžus į savo šalies universitetus.

Studentų stažuočių programos – didesnio socialinio VDU projekto, vadinamo Pasaulio lietuvių universitetu (PLU), dalis. PLU tikslas – skatinti Lietuvos ir kitų pasaulio kraštų mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą ir kūrybinius mainus, burti lietuvių išeiviją bei pritraukti visus, besidominčius šiuolaikine Lietuva, jos gyvenimu, tradicijomis ir kultūra.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė