Prezidentė Š.Birutį įpareigojo rūpintis Lietuvos kultūra, kalba, paveldu, informaciniu saugumu (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Trečiadienį, birželio 25 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su kultūros ministru Šarūnu Biručiu aptarė svarbiausius ministerijos ateities darbus. Prezidentė su ministru kalbėjo apie kultūros vaidmenį puoselėjant nacionalinį tapatumą, kultūros institucijų veiklos efektyvumą. Taip pat aptarta Lietuvos viešosios erdvės apsauga nuo informacinių atakų.

„Kultūra yra tai, kas mus vienija, kas padeda formuoti žmogaus nacionalinį tapatumą, lavina jį, skatina didžiuotis savo šalimi. Kultūra taip pat leidžia pristatyti šalį užsienyje, išsiskirti iš kitų ir suprasti kitas kultūras. Todėl pagrindinė užduotis šioje srityje – skleisti lietuviškąją kultūrą kuo plačiau ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kultūriškai šviesti visuomenę, ugdyti Lietuvos gyventojų pasitikėjimą savimi. Kultūra turi būti prieinama kiekvienam Lietuvos žmogui“, – sakė Prezidentė.

„Prezidentė įpareigojo ministrą kuo greičiau surasti ilgalaikius sprendimus, kad būtų apsaugota Lietuvos informacinė erdvė – reikia keisti teisinę bazę, tobulinti ją, tai pat sudaryti geresnes sąlygas Lietuvai apsisaugoti nuo informacinių atakų“, – po susitikimo žurnalistams sakė prezidentė patarėja Rūta Kačkutė.

 Prezidentės teigimu, daugiau dėmesio turėtų būti skiriama kultūros plėtrai Lietuvos regionuose. Regionų kultūros programa turi būti įgyvendinama efektyviau. Regionuose trūksta bendros ūkio ir kultūros politikos, būtina gerinti kultūros prieinamumą, stiprinti kultūros poveikį ir plėsti modernias kultūros formas. Būtina parengti efektyvią pilietinio ugdymo ir integracijos per kultūrą programą Rytų Lietuvai.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis po trečiadienio susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaitė teigė, jog tarp kultūros įstaigų vadovų nepageidaujamų pavardžių neišgirdo.

Paklaustas apie Kultūros paveldo departamento direktorę Dianą Varnaitę, ministras neatmetė galimybės, jog ji tęs savo darbą dar vieną kadenciją.

„D. Varnaitė kol kas dirba ir jos kadencija baigiasi liepos mėnesį, ji pateikė savo ketverių metų programą, yra sudaryta atestacinė komisija, kuri vertina tą programą ir yra galimybė, kad jos darbas gali būti pratęstas dar vienai ketverių metu kadencijai. Nusiskundimų iš kitų institucijų dėl D. Varnaitės neturime, todėl viskas priklausys nuo programos vertinimo“, – žurnalistams sakė ministras.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė