Kuršių nerijoje netrukus bus įrengti paukščių stebėjimo bokšteliai (0)

KNNP archyvo nuotr.

KNNP archyvo nuotr.

Paukščių stebėjimas yra viena iš laisvalaikio praleidimo gamtoje formų. Labiausiai toks poilsis paplitęs Vakarų šalyse. Lietuvoje paukščius paprastai stebi mokslininkai, specialistai, tačiau ir mėgėjų ratas pamažu didėja. Mėgautis šiuo užsiėmimu Kuršių nerijoje labai patogu, nes šiame prie jūros ir marių įsikūrusiame nacionaliniame parke, peri įvairūs paukščiai. Iš viso pasaulyje fiksuojama apie 9 tūkst. paukščių rūšių. Europoje reguliariai lankosi apie 500 rūšių, o Lietuvoje yra virš trijų šimtų septyniasdešimt paukščių rūšių. Tai daugiau nei pusė rūšių, besilankančių Europoje.

Jeigu jūs stebėjote, kaip žiemą į jūsų kieme ar prie lango įrengtą lesyklėlę atskrisdavo paukščiai, jeigu stengėtės juos atpažinti, vadinasi, jūs jau užsiėmėte paukščių stebėjimu. Jei susidomėjote šiuo laisvalaikio praleidimo būdu, nebūtina vykti labai toli. Parnidžio kopa Kuršių nerijoje – viena patogiausių vietų Lietuvoje paukščių stebėjimui. O neilgai trukus, Kuršių nerijoje, marių pakrantėje, bus įrengti šeši paukščių stebėjimo bokšteliai. Natūralios gamtos mylėtojams gali kilti abejonių, kad bokšteliai gali trikdyti paukščius, sutelkti dideles žmonių grupes ir pan. Tačiau bokštelių architektūrinė išraiška darniai įsikomponuos miško ir pavienių medžių bei krūmų fone: atramos, stogo danga, laiptai – mediniai, apžvalgos aikštelė uždaro tipo, joje žmogus bus pasislėpęs, tad paukščių trikdymo tikrai nebus.

Bokštelių įrengimo vietos taip pat parinktos neatsitiktinai, t.y. labiausiai pamėgtos paukščių susikaupimo ir vaizdingiausios vietos. Didžioji dalis Kuršių marių pakrantės apaugusi nendrėmis, savaiminiais medžiais ir krūmais. Pašalinus šiuos krūmus, atsivers vaizdingos panoramos į Kuršių marių tolius. Jei norite pamatyti kuo daugiau sparnuočių, tinkamiausias laikas – pavasarinė ir rudeninė migracija. Kuršių mariose dažnai stebimi vandens paukščiai – didieji dančiasnapiai, gulbės, kuoduotosios antys ir daugelis kitų praskrendančių paukščių rūšių.

Pagrindinė apžvalgos bokštelių įrengimo paskirtis – padėti tiems, kurie susidomėjo paukščių stebėjimu ir bando žengti pirmuosius, dar netvirtus paukščių stebėtojo žingsnius, lydimus dvejonių, svarstymų ir abejonių. Be to, tai bus didžiulis žingsnis ornitologinio ir gamtinio turizmo infrastruktūros plėtros link. Viliamės, kad toks projektas padės suteikti daugiau žinių apie paukščių gyvenimą ne tik specialistams, bet ir kiekvienam norinčiajam.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė