L.Linkevičius: Privalome peržiūrėti ligšiolinį gynybos planavimą ir atitinkamai įvertinti saugumo padėtį (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 24 d. NATO vadavietėje „SHAPE“ susitikęs su vyriausiuoju sąjungininkų vadu Europoje JAV generolu Filipu Bridlovu (Philip M. Breedlove) aptarė aktualius NATO klausimus.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad dėl pasikeitusios saugumo aplinkos Vidurio ir Rytų Europoje Lietuva ryžtingai didina gynybos finansavimą siekdama pasiekti 2 proc. BVP iki 2020 metų. Ministras pasidžiaugė, kad jau šiemet Lietuva planuoja skirti papildomus 130 milijonų litų krašto apsaugai.

„Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje privalome peržiūrėti ligšiolinį gynybos planavimą ir atitinkamai įvertinti saugumo padėtį Vidurio ir Rytų Europoje. Reikia ne tik atnaujinti NATO gynybos planus, bet ir didinti parengties lygį organizuojant bendras Aljanso pratybas bei užtikrinant reikiamą pajėgų lygį mūsų regione“, – pažymėjo ministras L. Linkevičius.

Generolas P. M. Bridlovas ir L. Linkevičius gerai įvertino birželio 9–20 d. Baltijos šalyse surengtas NATO Sausumos pajėgų karines pratybas „Kardo kirtis“. Sutarta, kad tokios pratybos gerina Aljanso karių parengtį ir didina jų sąveiką atliekant tiek gynybines, tiek puolamąsias užduotis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė