Seimo narys P. Gylys siekia išsiaiškinti kodėl persekiojami referendumo iniciatoriai (19)

Raudonėje apšaudytas ir apvogtas automobilis, reklamavęs referendumą |  Referendumo rengėjų nuotr.

Raudonėje apšaudytas ir apvogtas automobilis, reklamavęs referendumą | Referendumo rengėjų nuotr.

Birželio 23 d. Seimo narys prof. Povilas Gylys kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską prašydamas paaiškinimų dėl nurodymo teisėtvarkos institucijoms nustatyti referendumo iniciatorių parašų autentiškumą bei į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą dėl informacijos apie ikiteisminių tyrimų pagrindą referendumo iniciatorių atžvilgiu.

Birželio 17 d. Lietuvos Respublikos Seimo frakcijos gavo Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro (LŽTKC) raštą, kuriame nurodoma, kad kai kuriuose Lietuvos regionuose teisėtvarkos institucijos inicijuoja ikiteisminius tyrimus referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams iniciatoriams. Minėta žmogaus teisių organizacija teigia, kad galimai teisėtvarkos institucijos persekioja piliečius už tai, kad šie realizavo savo konstitucinę teisę inicijuoti referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams ir kitų Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisų. LŽTKC rašte teigiama, kad referendumo išvakarėse piliečiams įteikiami šaukimai į apklausas ikiteisminio tyrimo bylose naudojami kaip bauginimo ir atgrasymo priemonė nuo piliečių konstitucinių teisių realizavimo.

Tai, kad referendumo iniciatoriai yra persekiojami ir bauginami liudija ir tai, jog birželio 23 d. likus mažiau nei savaitei iki Referendumo dienos, buvo įžūliai suniokotas nakčiai netoli Raudonės kelyje paliktas referendumo šalininkų automobilis su reklaminiu referendumo stendu. Kol kas nenustatyti nusikaltėliai išplėšė automobilyje įmontuotą garso kolonėlę ir peršovė abu šoninius automobilio durelių stiklus.

Belieka tikėtis, kad įvykį tiriantys kriminalinės policijos pareigūnai pradės ikiteisminį tyrimą ir sugebės sučiupti tai padariusius išgamas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė