Tremtinių atminimui rengiama pilietiškumo akcija „Mes niekad nepamiršim“ (2)

Tremtiniams atminti | facebook.com nuotr.

Tremtiniams atminti | facebook.com nuotr.

Kaune rengiama porą mėnesių truksianti akcija „Mes niekad nepamiršim“, skirta pagerbti ir prisiminti nukentėjusiuosius nuo XX a. viduryje Sovietų Sąjungos vykdytų Lietuvos gyventojų trėmimų.

Pirmosios nuotraukos stende bus demonstruojamos jau penktadienį, birželio 27-ąją.

Nuotraukas iš tremties ir jų istorijas, kuriose atsispindėtų gyvenimas tremties vietose, kviečiami atnešti tremtiniai, jų šeimų nariai, giminaičiai.

Akcijos atidarymas birželio mėnesį pasirinktas neatsitiktinai. Būtent šis vasaros mėnuo yra paženklintas daugeliu tragiškų įvykių Lietuvos istorijoje, būtent 1941 m. birželį įvyko pirmasis lietuvių trėmimas į Sibirą.„Gyvulinių vagonų ratų dundesys žymėjo vieną tragiškiausių laikotarpių Lietuvos istorijoje – per daugiau kaip dešimtmetį iš Lietuvos buvo ištremta per 100 tūkst. žmonių. Lietuva prarado daugybę šviesiausių, aktyviausių ir geriausių savo visuomenės narių. Istorija yra linkusi kartotis, tad privalome neužmiršti šių baisių įvykių ne tik dėl to, kad pagerbtume nekaltai kankintų ir nukankintų savo tautiečių atminimą, bet ir todėl, kad išliktume budrūs, jei panaši grėsmė kada nors vėl atslinks prie mūsų namų“, – sako akcijos atstovas Vilius Dovydauskas.

Atneštos nuotraukos bus skenuojamos ir eksponuojamos specialiame stende stovėsiančiame prie verslo centro „1000“, kurio fasadas papuoštas tarpukario Lietuvos stiprybės simbolio – lito – atvaizdu.

Akcijos savanoriai nuotraukas priims ir su jomis susijusias istorijas išklausys darbo dienomis nuo birželio 23 d. verslo centro „1000“ vestibiulyje. Visos akcijos laiku nuotraukas taip pat galima siųsti paštu, skenuotas nuotraukas – elektroniniu paštu. Daugiau informacijos apie tai galima rasti socialinio tinklo čia.

Ši socialinė pilietinė akcija tęsis iki Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienos – rugpjūčio 23-iosios.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė