Seimas panaikino N. Venckienės Seimo narės mandatą (2)

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Birželio 19 d. Seimas panaikino „Drąsos kelio“ pirmininkės Neringos Venckienės Seimo nario mandatą. Iš viso balsavo 118 Seimo narių. Už apkaltą balsavo 95 Seimo nariai, prieš balsavo 9, susilaikė – 5. 9 balsavimo biuleteniai buvo sugadinti.

Šį sprendimą Seimas priėmė atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo 2014 m. birželio 3 d. išvadą, kad Seimo narės N. Venckienės veiksmai – nedalyvavimas be pateisinamos priežasties 2013 m. balandžio–lapkričio mėn. vykusiuose 64-iuose Seimo plenariniuose posėdžiuose ir 25-iuose Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžiuose – prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, kad šiais veiksmais Seimo narė N. Venckienė sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Šis Seimo nutarimas įsigalios nuo jo paskelbimo visuomenės informavimo priemonėse.

Remiantis Konstitucijos 74 straipsniu, Seimo narius, šiurkščiai pažeidusius Konstituciją arba sulaužiusius priesaiką, taip pat paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas, Seimas gali pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą 3/5 visų narių balsų dauguma (ne mažiau nei 85 Seimo nariai).

N.Venckienės palaikymo komanda Seime | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

N.Venckienės palaikymo komanda Seime | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė