Prie Seimo vyko piketas dėl antikonstitucinių įstatymų (nuotraukos) (2)

Piketas prie Seimo | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Piketas prie Seimo | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, birželio 19 dieną, prie Seimo susirinko būrelis visuomenės veikėjų, kurie ragino Seimą atsikvošėti ir nepriimti valstybės pamatus klibinančių ir antikonstitucinių įstatymų: Gedimino Kirkilo ir Irenos Šiaulienės įregistruoto Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose projekto bei Lenkų rinkimų akcijos siūlomo Tautinių mažumų įstatymo.

Pasak į Lietuvių kalbos gynėjų sąjungą susibūrusių visuomenininkų, G.Kirkilo ir I.Šiaulienės teikiamas įstatymo projektas yra antikonstitucinis, nes juo siūloma Lietuvos piliečių asmenvardžius oficialiuose dokumentuose leisti rašyti ne valstybine kalba. Tuo būdu ignoruojamas valstybinis Lietuvių kalbos statusas.

Visuomenininkai prašo žiniasklaidos priemones įsijungti į pilietinę akciją ir  viešinti visų už šį įstatymo projektą balsavusių, o taip pat nedalyvavusių balsavime Seimo narių pavardes, kad piliečiai būtų geriau informuoti apie jų atstovų veiklą Seime.

Kaip žinia, šiandien ryte Seimas frakcijų prašymu minėtus projektus išbraukė iš birželio 19 d. darbotvarkės. Darbotvarkėje liko tik opozicijos pateiktas alternatyvus „Tautinėms mažumoms ir bendrijoms priklausančių asmenų teisių ir laisvių apsaugos įstatymo projektas“, kurį Seimas numato svarstyt šiuo metu vykstančiame vakariniame Seimo posėdyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė