Pirmąkart Dainų šventėje veiks vaikų amatų miestelis (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Pirmą kartą Dainų šventės istorijoje bus atidarytas vaikų tradicinių amatų miestelis, kviesiantis jaunąją kartą atrasti ir išbandyti senuosius lietuvių menus. Daugiau nei 30 meistrų iš visos Lietuvos įsikurs miestelyje šalia sostinės Valdovų rūmų, kur liepos 3–5 dienomis lauks tiek šeimų, tiek ir mokyklinio amžiaus vaikų.

Miestelyje kiekvienas galės išvysti, kaip gimsta tradiciniais ornamentais išpuošti margučiai, verbos, meniški kalvių darbai, kaip iš medžio trinkos išdrožiami nuostabūs kūriniai. Meistrai bus ne tik pasiruošę pademonstruoti savo amatus, bet ir visiems, norintiems juos išbandyti, pasiūlys tam reikalingų medžiagų.

„Šiandien ne kiekvienas miesto vaikas yra matęs, kaip dirba kalvis su žaizdre ar audėja, didelėmis, senovinėmis staklėmis išaudžianti juostas. Vaikų amatų miestelio idėja – supažindinti su Lietuvos amatų įvairove: nuo jau pažįstamų vaikystėje karpinių, vytelių pynimo ir margučių, iki sudėtingesnių, nekasdieniškų, tokių kaip masyvesnio medžio drožyba, jau minėta kalvystė, audimas ir panašiai“, – pasakoja vaikų amatų miestelio koordinatorė Akvilė Lesauskaitė.

Visi apsilankiusieji miestelyje, bus kviečiami prisijungti prie bendro kūrinio – šiaudų sodo, namų simbolio – kūrimo. Kūrybinių dirbtuvių metu kiekvienas galės suverti po mažą detalę, o jas visas į vientisą kūrinį sujungti padės meistrai. Amatų miestelio mokytojais taps ne tik žymiausi šalies liaudies menininkai, talentingi pedagogai, bet ir moksleiviai, savo gebėjimus atskleidę „Sidabro vainikėlio“ konkurse, skirtame skatinti vaikų domėjimąsi tradicine liaudies kultūra.

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Šventė taip pat pakvies dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus. Birželio 28 d. Kaune, Dainų slėnyje, vyks Dainų šventės 90-mečio minėjimas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė