Alkas.lt atsiliepdamas į visuomenininkų raginimą žada viešinti lietuvių kalbos išdavikų pavardes (43)

Gėdos stulpas | Alkas.lt, R.Garuolio nuotr.

Gėdos stulpas | Alkas.lt, R.Garuolio nuotr.

Internetinio dienraščio Alkas.lt redakcija skelbia, kad apsvarsčiusi visuomenininkų susibūrusių į Lietuvių kalbos gynimo sąjunga pilietinę iniciatyvą „Viešinkime lietuvių valstybinės kalbos išdavikus“, priima sprendimą jungtis prie šios akcijos ir įsipareigoja viešinti valstybinį lietuvių kalbos statusą pamynusių Seimo narių pavardes bei nuotraukas.

Primename, kad birželio 19 d. Lietuvių kalbos gynėjų sąjunga, susirūpinusi tuo, kad Seime yra svarstomas Gedimino Kirkilo ir Irenos Šiaulienės iniciatyva įregistruotas lietuvių kalbos statusui prieštaraujantis Vardų ir pavardžių įstatymo projektas XIIP-1653, kuriuo numatoma įteisinti vardų ir pavardžių rašymą oficialiuose dokumentuose ne valstybine kalba, kreipėsi į žiniasklaidą, prašydama palaikyti pilietinę iniciatyvą „Viešinkime lietuvių valstybinės kalbos išdavikus“.

Visuomenininkai pasiūlė žiniasklaidos priemonėms skelbti už minėtą įstatymo projektą balsavusių, o taip pat nedalyvavusių balsavime Seimo narių pavardes, šias pavardes taip pat viešinti ir mėnesį prieš kiekvienus būsimus rinkimus.

„Dienraščio Alkas.lt redakcija, gerbdama konstitucinį lietuvių kalbos statusą ir siekdama, kad Lietuvos piliečiai būtų geriau informuoti apie jų rinktų atstovų veiklą Seime, nusprendė palaikyti visuomeninę iniciatyvą „Viešinkime lietuvių valstybinės kalbos išdavikus“. Palaikydami šią svarbią visuomeninę iniciatyvą tituliniame Alkas.lt portalo puslapyje visą mėnesį skelbsime lietuvių kalbos valstybinį statusą pamynusių Seimo narių pavardes, nuotraukas bei informuosime rinkėjus apie jų partinę priklausomybę iš karto po balsavimo Seime ir vėliau – mėnesį prieš būsimus savivaldos bei Seimo rinkimus“, – sako Alkas.lt internetinio dienraščio vyriausiasis redaktorius Jonas Vaiškūnas.

Pasak J. Vaiškūno, palaikyti šią pilietinę iniciatyvą paskatino ne tik pastarasis visuomenininkų susibūrusių į Lietuvių kalbos gynėjų sąjungą prašymas, tačiau ir į redakciją plaukiantys gausūs laiškai, pareiškimai ir kreipimaisi iš įvairių visuomeninių bei valstybinių organizacijų, mokslo ir kultūros atstovų bei kūrybinių sąjungų, susirūpinusių lietuvių kalbos likimu XXI-ojo amžiaus geopolitinių iššūkių akivaizdoje.

„Esame visuomeninis portalas, keliantis sau uždavinį – skatinti tautinių ir pilietinių iniciatyvų bei idėjų sklaidą, formuoti pilietinę visuomenę, kelti jos sąmoningumo lygį, rūpintis lietuvių kalbos ir tautos likimu bei išlikimu. Tad negalime likti abejingi, matydami nuolatines valdžioje esančių politinių grupuočių pastangas inicijuoti projektus nukreiptus prieš lietuvių valstybinę kalbą ir Lietuvos teritorinį vientisumą. Kviečiame ir kitas pilietiškas žiniasklaidos priemones, interneto portalus ir svetaines jungtis prie visuomeninės iniciatyvos „Viešinkime lietuvių valstybinės kalbos išdavikus“, – ragina Alkas.lt internetinio dienraščio vyriausias redaktorius J. Vaiškūnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė