Profesinės mokyklos rengs informacinių technologijų specialistus (0)

ŠMM nuotr.

ŠMM nuotr.

Lietuvos darbo rinkai trūkstant informacinių technologijų specialistų, Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgusi į darbdavių pageidavimus, planuoja įvesti naujas profesinio mokymo programas ir profesinėse mokyklose pradėti rengti šios srities darbuotojus.

Švietimo ir mokslo ministerijoje ministras Dainius Pavalkis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su asociacijos „Infobalt“ vykdančiuoju direktoriumi Edmundu Žvirbliu. Ministerija ir asociacija įsipareigoja bendradarbiauti rengiant šiuo metu ypač paklausių ir populiarių kvalifikacijų specialistus, kurių darbo specifika susijusi su informacinėmis technologijomis.

„Asociacijos aktyvus dalyvavimas  rengiant naujų kvalifikacijų – informacinių technologijų projektavimo srities profesinio mokymo programas − aktualus verslui ir švietimui, – sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Darbdaviai prisidės ir gerinant profesinio mokymo įstaigų – Kauno ryšininkų mokyklos ir Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo  centro infrastruktūrą ir aplinką“.

Asociacijos atstovai bus kviečiami dalyvauti ministerijos sudarytose darbo grupėse, kurios rengs šios srities teisės aktus, teiks siūlymus, kokių naujų profesinio mokymo programų ar modulių reikėtų, informuos apie praktinį profesinį mokymą ir kt. Asociacija taip pat informuos apie specialistų poreikį ir įsidarbinimo galimybes.

Ministerijos tinklapis praneša, kad Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis birželio 18 d. pasirašys bendradarbiavimo sutartis su bendrovės „GetJar Baltic“ įkūrėju ir valdybos pirmininku Ilja Laursu ir rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generaliniu direktoriumi Mindaugu Glodu. Sutartimi ministerija ir bendrovė įsipareigoja bendradarbiauti rengiant šiuo metu ypač paklausių ir populiarių kvalifikacijų specialistus, kurių darbo specifika susijusi su informacinėmis technologijomis.

Darbdaviai dalyvaus rengiant naujas profesinio mokymo programas, jie bus kviečiami dalyvauti ministerijos sudarytose darbo grupėse, kurios rengs šios srities teisės aktus, informuos apie praktinį profesinį mokymą ir kt. Asociacija taip pat informuos apie specialistų poreikį ir įsidarbinimo galimybes.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė