Menas ir grožis padeda sveikti (0)

E.Paukštės nuotr.

E.Paukštės nuotr.

Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Didžiojoje salėje  birželio 18 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros studentai pristatys savo sukurtų galvos apdangalų kolekciją.

Bendradarbiavimą tarp meną kuriančiųjų ir onkologų  paskatino dainų atlikėja Veronika Povilionienė, kuri paprašė  Dailės akademijos dėstytojų drauge su studentais  sugalvoti būdą, kaip padėti moterims, kurios gydydamosi chemoterapiniais vaistais tam tikram laikui netenka plaukų.

Taip gimė puikus, tęstinis projektas. Jaunieji dizaineriai ne tik pademonstruoja savo kūrinius, jie ir pamoko į renginį susirinkusias pacientes, kaip prisiderinti galvos apdangalą, kaip iš paprasto šalio susisukti tiurbaną. Kasmet studentai pradžiugina VU Onkologijos instituto pacientes maloniomis dovanomis.

Tęsdami gražią prieš septynerius metus pradėtą tradiciją jaunieji dizaineriai baigdami mokslo metus savo sukurtą galvos apdangalų kolekciją parodys VU Onkologijos institute besigydančioms onkologinėmis ligomis sergančioms pacientėms.

„Vėžio tema tokia aktuali pastaruoju metu, kad akademijos studentai kasmet  noriai sutinka savo darbais pagelbėti onkologinėmis ligomis sergančioms moterims, – pasakė VDA Kostiumo dizaino katedros profesorė Danguolė Brogienė. – Juk moterims, kurioms taikoma chemoterapija, iškyla didelė praktinė problema: būtinybė chemoterapijos kursų metu netekus plaukų prisidengti galvą, kol plaukai ataugs.“

„Mes, onkologai, visada džiaugiamės, kai onkologinėmis ligomis sergančioms pacientėms į pagalbą ateina meno žmonės, – sako VU Onkologijos instituto Chemoterapijos skyriaus gydytoja onkologė chemoterapeutė Monika Drobnienė. – Tokių susitikimų metu ne tik sukuriama pakili, džiugi nuotaika, bet savo praktiniais konkrečiais patarimais jaunosios menininkės labai padeda mūsų pacientėms įveikti nemalonų gydymosi etapą, kai laikinai netenkama plaukų“.

Vienas iš sudėtinio vėžio gydymo būdų – chemoterapija skiriama daugiau nei pusei onkologinėmis ligomis sergančių pacientų. Chemoterapija paprastai sukelia laikinus šalutinius reiškinius. Vienas iš jų – plaukų slinkimas, kuris moterims sukelia ypatingą stresą ir diskomfortą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė