Lietuvos liaudies buities muziejus švenčia 40-metį (0)

Lietuvos liaudies buities muziejaus sutikimo vartai | LLBM nuotr.

Lietuvos liaudies buities muziejaus sutikimo vartai | LLBM nuotr.

Šiemet Lietuvos liaudies buities muziejus (LLBM) švenčia 40-metį. 1974 m. birželio mėnesį buvo atidarytos pirmosios muziejaus ekspozicijos lankytojams. Ekspozicijų įrengimui vadovavo Vytautas Stanikūnas, Klemensas Čerbulėnas, Stasys Daunys. Jubiliejų minintis LLBM birželio 19 ir 21 dienomis kviečia visus savo lankytojus pasidžiaugti gražiomis sukaktuvėmis bendroje šventėje.

Birželio 19 d. 10 val. vyks Šv. Mišios muziejaus miestelio bažnyčioje. Po to iškilmingai su orkestru bus pakeliamos muziejaus vėliavos. Muziejaus svečiai bei lankytojai 11 valandą galės pasiklausyti konferencijos apie muziejaus ekspozicijas Ugniagesių stoginėje. Veiks net 4 parodos: „Verslas verslas verslas“ (vienos šeimos verslo dokumentų paroda), „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi“, „Lidijos Graudinaitės mokykliniai piešiniai. 1936-1941 m.“ ir R. Gurskio „100 malūnų 1 malūne“. Šią dieną Jūsų laukia ir pamokos pas puodžių, gintaro apdirbėją, medžio meistrą bei šventinių meduolių kepimas ir puošyba. Name, atkeltame iš Šiaulėnų miestelio, 13 valandą duris atvers ilgai laukta žydo buto ekspozicija! Taip pat pristatysime judaiką Lietuvos liaudies buities muziejuje: miestelio gyvenamuosius-prekybinius namus.

Birželio 21 d. nuo pat 10 val. muziejaus lankytojų lauks siurprizai: filmas „Lietuvio namai” ir savita pažintis su miesteliu… 

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė